- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 листопада 1998 р. N 1815 Київ |
Про затвердження Порядку локалізації програмних продуктів (програмних засобів) для виконання Національної програми інформатизації
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1469 від 27.09.2000 )
Затвердити Порядок локалізації програмних продуктів (програмних засобів) для виконання Національної програми інформатизації (додається).
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 листопада 1998 р. N 1815
ПОРЯДОК
локалізації програмних продуктів (програмних засобів) для виконання Національної програми інформатизації
1. Цей Порядок застосовується з метою проведення локалізації програмних продуктів (програмних засобів) для виконання завдань (проектів) Національної програми інформатизації.
Локалізація програмних продуктів (програмних засобів) - це приведення програмних продуктів (програмних засобів), які використовуються в Україні, у відповідність з вимогами законів України та інших нормативно-правових актів, стандартів, норм і правил, що діють в Україні.
Об'єкти локалізації
2. Об'єктами локалізації є програмні продукти (програмні засоби), які використовуються у процесі виконання завдань (проектів) Національної програми інформатизації.
Програмний продукт - це програмний засіб, призначений для постачання користувачу.
Програмний засіб - взаємопов'язана сукупність програм, процедур, правил, документації та даних, що стосуються функціонування обчислювальної системи.
3. Для програмних продуктів (програмних засобів), що створюються для виконання завдань (проектів) інформатизації, відповідність вимогам актів законодавства, що діють в Україні, є обов'язковою умовою.
Суб'єкти локалізації
4. Суб'єктами локалізації є:
генеральний державний замовник Національної програми інформатизації - центральний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України;
замовники окремих завдань (проектів) Національної програми інформатизації - органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, до компетенції яких належать ці завдання;
виконавці проектів інформатизації (юридична або фізична особа);
виконавці робіт з локалізації програмних продуктів (програмних засобів) (юридична або фізична особа);
автори комп'ютерних програм;
власники програмних продуктів (програмних засобів) (юридична або фізична особа).
5. Генеральний державний замовник Національної програми інформатизації координує роботи з локалізації програмних продуктів (програмних засобів) у рамках цієї Програми, погоджує в межах своєї компетенції документи з питань такої локалізації, веде облік локалізованих програмних продуктів (програмних засобів).
Порядок ведення обліку локалізованих програмних продуктів (програмних засобів) визначає генеральний державний замовник Національної програми інформатизації відповідно до вимог, установлених для ведення обліку у процесі формування та виконання цієї Програми.
Замовник завдання (проекту) Національної програми інформатизації організує приймання робіт з локалізації програмного продукту (програмного засобу) як окремої роботи у складі завдання.
Виконавець завдання (проекту) інформатизації відповідає за організацію та проведення робіт з локалізації програмного продукту (програмного засобу).
Для виконання робіт з локалізації програмного продукту (програмного засобу) з юридичною або фізичною особою укладається відповідна угода. Виконавцем зазначених робіт може також бути виконавець окремого завдання (проекту) інформатизації.
6. Використання програмного продукту (програмного засобу) з метою його локалізації провадиться лише за наявності ліцензії.
Фінансування робіт з локалізації програмних продуктів (програмних засобів)
7. Роботи з локалізації програмних продуктів (програмних засобів) можуть фінансуватися за рахунок:
коштів Державного бюджету України, виділених для забезпечення виконання Національної програми інформатизації;
коштів місцевих бюджетів;
інших джерел, не заборонених законодавством України.
Роботи з локалізації програмних продуктів у разі, коли певний програмний продукт, який є власністю замовника або виконавця завдань (проектів) інформатизації, створено до прийняття Закону України
"Про Національну програму інформатизації" і потребує локалізації, або коли для програмного продукту, який закуповується для виконання завдань (проектів) інформатизації, не існує аналогів, які мають локалізовані версії, можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного бюджету України чи коштів відповідних місцевих бюджетів.
................Перейти до повного тексту