1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 листопада 1997 р. N 1235
Київ
Про затвердження Програми розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста
З метою подальшого розвитку української культури та забезпечення функціонування української мови у м. Севастополі Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити розроблену за ініціативою Севастопольської міської державної адміністрації Програму розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста (додається).
Покласти на Міністерство культури і мистецтв здійснення організаційно-координаційної роботи з реалізації зазначеної Програми.
2. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству культури і мистецтв, Міністерству освіти, Міністерству інформації, Міністерству оборони, Міністерству у справах сім'ї та молоді, Державному комітету у справах національностей та міграції, Севастопольській міській державній адміністрації під час формування проектів Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України, виходячи із соціально-економічних і фінансових можливостей держави, передбачати кошти на реалізацію Програми розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 листопада 1997 р. N 1235
ПРОГРАМА
розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста
Програма розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста (далі - Програма) ставить на меті збереження, відродження та розвиток української культури, а разом з нею - культур національних меншин, що проживають в місті, забезпечення зростання ролі духовної сфери у житті людини і на цій основі гармонізацію суспільних відносин та політичної ситуації в регіоні.
Програма грунтується на врахуванні історичних реалій міста, якими є багатонаціональний і переважно російськомовний склад населення, відсутність сталих національних культурно-історичних традицій, намагання певних політичних кіл загострити в м. Севастополі міжнаціональні відносини.
Це зумовлює зорієнтування Програми на пошук ефективних шляхів використання наявної матеріальної і культурної бази для виховання у людей високої духовності, історичної грамотності, почуття національної і державної спільності.
Мета Програми - сформувати у широких масах населення міста, особливо молоді, почуття поваги і прихильності до української мови, культури, мистецтва, закласти міцні підвалини національної свідомості, залучити севастопольців до активної участі в культуротворчих процесах, що відбуваються в Україні.
Важливим моментом культурно-мовної політики щодо м. Севастополя є врахування традиційної орієнтації переважної більшості населення на іншомовну, переважно російського походження, масову культуру. В зв'язку з цим українська культура потребує пріоритетного ставлення з боку держави.
Особливу увагу слід звернути на молодих і зовсім юних громадян, естетичні смаки та світогляд яких перебувають у стадії формування.
Головні пріоритети Програми:
поступове включення м. Севастополя до українського культурно-інформаційного простору;
переважна орієнтація на дітей та молодь;
розбудова діяльності Українського культурно-інформаційного центру як провідної державної інституції у впровадженні української мови та культури в регіоні.
Витрати на здійснення Програми провадитимуться за рахунок коштів, передбачених у бюджетах відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також організацій, залучених до її реалізації. У розробленні Програми брали участь Мінкультури, Міносвіти, Мінінформ, Мінфін, Міноборони, Мінсім'ямолодь, Держкомнацміграції, Севастопольська міська державна адміністрація, Український центр культурних досліджень, Український культурно-інформаційний центр у м. Севастополі.
1. Розвиток і підтримка української культури у м. Севастополі
З метою підтримки матеріально-технічної бази закладів та установ культури, забезпечення їх фінансування вжити заходів до передбачення щорічно в бюджеті м. Севастополя не менш як 4 відсотки асигнувань на утримання галузі культури.
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1997 - 2000 роки.
Створити на базі матеріальних цінностей м. Севастополя, переданих Міноборони згідно з договором між Україною і Росією щодо розподілу Чорноморського флоту, Центр культури, просвіти і дозвілля Військово-Морських Сил України та забезпечити його обладнання відповідно до призначення.
Міноборони, Мінкультури,
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1997 - 1998 роки.
До 70-річчя Севастопольського художнього музею провести конференцію працівників художніх музеїв України на тему: "Меценати і колекціонери".
Мінкультури, Севастопольська міська
державна адміністрація.
IV квартал 1997 року.
Запровадити в практику роботи Севастопольського художнього музею проведення щорічної художньої виставки "Мальовнича Україна" з колекцій художніх музеїв України.
Мінкультури, Севастопольська міська
державна адміністрація.
1998 - 2000 роки.
Започаткувати на базі Національного заповідника "Херсонес Таврійський" видання періодичного культурологічного збірника "Багатонаціональна культура Криму" та проведення (один раз на три роки) міжнародного симпозіуму з україністики імені А. Кримського.
Мінкультури, Мінінформ, МЗС,
Національний заповідник "Херсонес
Таврійський".
1998 - 2000 роки.
З метою популяризації української культури створити при Національному заповіднику "Херсонес Таврійський" творчу лабораторію працівників заповідників і музеїв "Відродження культурної спадщини України".
Мінкультури, Національний заповідник
"Херсонес Таврійський".
1998 - 2000 роки.
Вивчити питання про встановлення пам'ятних знаків, пов'язаних з історією українського козацтва.
Севастопольська міська державна
адміністрація, Національна академія
наук.
1998 рік.
З метою підтримки творчо обдарованих дітей запровадити в музичних школах м. Севастополя навчання гри на українських народних музичних інструментах, викладання українського музичного фольклору та української музичної літератури; один раз на рік організовувати творчі семінари-практикуми викладачів музичних шкіл за участю провідних фахівців Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, Харківського інституту мистецтв імені І.П.Котляревського, Одеської державної консерваторії імені А.В.Нежданової та Одеської середньої спеціальної школи імені П.С.Столярського.
Мінкультури, Севастопольська міська
державна адміністрація.
Починаючи з 1997 року.
З метою сприяння становленню та розвитку молодих талантів, популяризації їх творчості організувати постійно діючі виставки дитячого малюнка та творів молодих художників "Міцніють таланти твої, Україно" (на базі центру творчих ініціатив "Молодість").
Мінсім'ямолодь, благодійний фонд
"Конгрес молодих митців",
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1998 - 2000 роки.
На базі Севастопольського міського муніципального ансамблю "Чорне море" відкрити школу-студію з української хореографії, вжити заходів для зміцнення її матеріально-технічної бази.
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1997 рік.
Провести Дні видавництва "Веселка" у дитячих та шкільних бібліотеках м. Севастополя.
Мінкультури, Севастопольська міська
державна адміністрація, Український
культурно-інформаційний центр у
м. Севастополі.
1997 - 2000 роки.
3 метою підтримки творчо обдарованих дітей та молоді в рамках міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів "Гранослов" систематично проводити творчі пленери, семінари, конкурси, виставки, літературні вечори.
Мінсім'ямолодь,Мінкультури,
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1998 - 2000 роки.
Залучати школярів та студентів навчальних закладів м. Севастополя та Автономної Республіки Крим до проведення щорічних польових досліджень Херсонеса та його сільських поселень.
Севастопольська міська державна
адміністрація, Національний
заповідник "Херсонес Таврійський".
Постійно.
Вивчити питання про можливість відкриття в одному з вищих навчальних закладів м. Севастополя культурологічного факультету Київського державного інституту культури.
Севастопольська міська державна
адміністрація, Мінкультури,
Міносвіти, Київський державний
інститут культури.
1998 рік.
Започаткувати постійно діючий семінар-практикум з традиційних видів української народно-художньої творчості для працівників закладів культури, центрів дозвілля молоді, залучивши до цього провідних фахівців вищих навчальних закладів культури та мистецтв, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, керівників кращих художніх колективів.
Мінсім'ямолодь, Мінкультури,
Севастопольська міська державна
адміністрація.
1998 - 2000 роки.
Проводити Міжнародний театральний фестиваль країн Чорноморської конвенції "Херсонеські ігри".
Мінкультури, Севастопольська міська
державна адміністрація разом із
Спілкою театральних діячів.
Один раз на два роки.
Організовувати культурне обслуговування м. Севастополя, Військово-Морських Сил, колективами і виконавцями Національної філармонії, майстрами мистецтв і художніми колективами.
Мінкультури, Міноборони,
Севастопольська міська державна
адміністрація, Український
культурно-інформаційний центр у
м. Севастополі.
Постійно.
Поширювати українську культуру серед моряків Військово-Морських Сил шляхом організації відвідування музеїв м. Севастополя, читання лекцій з історії України, виступів художніх колективів. З цією метою розробити відповідні науково-методичні матеріали.
Севастопольська міська державна
адміністрація, Національний музей
історії України, Національний
художній музей.
Постійно.
Надати цільову допомогу ансамблю пісні і танцю Військово-Морських Сил в обладнанні репетиційної бази, придбанні музичних інструментів, звуко та освітлювальної апаратури, концертних костюмів, укомплектуванні високопрофесійними кадрами.
Міноборони, Мінкультури, Київський
державний інститут культури.
1997 -1998 роки.
Підвищувати художньо-публіцистичний рівень програм Севастопольського телебачення і радіо, забезпечувати їх проведення державною мовою. Продовжувати цільову підготовку та систематичне підвищення кваліфікації журналістських кадрів для м. Севастополя на базі Київського інституту журналістики, Львівського університету, Київського інституту театрального мистецтва та Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення і радіомовлення.
Мінінформ, Міносвіти, Мінкультури,
Севастопольська міська державна
адміністрація.
Постійно.
Систематично висвітлювати проведення громадських та культурно-мистецьких заходів в Українському культурно-інформаційному центрі у м. Севастополі та у місті.
Мінінформ, Севастопольська
регіональна державна
телерадіокомпанія, Український
культурно-інформаційний центр у
м. Севастополі.
Постійно.

................
Перейти до повного тексту