- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 січня 1997 р. N 88 Київ |
Про заходи щодо поліпшення становища у будівельному комплексі
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 180 від 13.03.2013 )
Кабінет Міністрів України відзначає незадовільний стан справ у будівельному комплексі. Галузь, від стабільного функціонування якої залежить ефективне розв'язання економічних і соціальних проблем держави, здійснення структурної перебудови як на міжгалузевому, так і на рівні окремих підприємств, перебуває у кризі.
Зменшення інвестиційних можливостей бюджетів усіх рівнів, а також переважної більшості суб'єктів господарювання, ослаблення і навіть деякою мірою втрата керованості будівельним комплексом у забезпеченні виконання загальнодержавних програм призвели до різкого зменшення обсягів підрядних робіт та виробництва продукції промисловості будівельних матеріалів і будівельної індустрії.
Не виконуються державні програми введення в дію найважливіших виробничих потужностей у матеріальному виробництві. Значно скоротилися кількісні показники введення в дію житла, інших об'єктів соціального призначення.
Зменшення обсягів будівництва, обмеженість у забезпеченні промислових підприємств імпортною сировиною, що не виробляється в Україні, спричинили скорочення обсягів виробництва основних будівельних матеріалів і конструкцій.
Погіршився фінансовий стан підприємств і організацій будівельного комплексу, постійно зростає дебіторська заборгованість за виконані роботи та надані послуги, і далі відбувається моральне та фізичне старіння виробничо-технічної бази будівництва.
З метою невідкладного поліпшення становища, що склалось у будівельному комплексі, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державному комітету у справах містобудування і архітектури передбачати, починаючи з 1997 року, у проектах Державної програми економічного і соціального розвитку України та Державного бюджету України, виходячи з фінансових можливостей держави, обсяги державних централізованих капітальних вкладень для здійснення розвитку, реконструкції, модернізації та переоснащення виробничої бази підприємств, що належать до пріоритетних об'єктів відповідно до програми структурної перебудови будівельного комплексу, а також цільові асигнування проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, пов'язаних із створенням нових видів технологічного устаткування для виготовлення будівельних матеріалів та створення засобів технічного оснащення для виконання будівельних робіт.
Державним будівельним корпораціям "Укрбуд", "Укрмонтажспецбуд", "Украгропромбуд", "Укрбудматеріали", "Укртрансбуд", "Укрметротунельбуд" та концерну "Укрцемент" (далі - будівельні корпорації та концерн) вжити заходів для залучення небюджетних та збільшення обсягів використання власних коштів на розвиток виробничої бази будівельної індустрії.
2. Державному комітету у справах містобудування і архітектури, Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції:
до червня 1997 р. підготувати та внести в установленому порядку до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін і доповнень до Законів України "Про ціни і ціноутворення" та "Про інвестиційну діяльність" виходячи з необхідності запровадження контролю за достовірністю визначення вартості будівництва і договірних цін на об'єктах, що споруджуються за рахунок державних капітальних вкладень, та стягнення санкцій за безпідставне завищення вартості будівництва. Розробити і внести на затвердження Кабінету Міністрів України Положення про контроль за ціноутворенням на будівництві об'єктів, що споруджуються за рахунок державних капітальних вкладень;
разом з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі підготувати та внести у II кварталі 1997 р. на затвердження Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін і доповнень до нормативних актів з питань проведення міжнародних тендерів, передбачивши в них механізм надання пріоритетів вітчизняним товаровиробникам у визначенні переможців тендеру на спорудження об'єктів або поставку продукції під час реалізації інвестицій за рахунок державних капітальних вкладень, а також участь у проведенні таких тендерів представників, що визначаються Державним комітетом у справах містобудування і архітектури;
до серпня 1997 року внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо законодавчого визначення обов'язковості запровадження майнової відповідальності за порушення умов контракту (договору) підряду на будівництво об'єктів, що споруджуються за рахунок коштів державного бюджету.
................Перейти до повного тексту