- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 лютого 1997 р. N 162
Київ
Про роботу Житомирської та Сумської обласних державних адміністрацій щодо забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку регіонів
Кабінет Міністрів України відзначає, що Житомирська та Сумська обласні державні адміністрації проводять певну роботу, спрямовану на поліпшення організації виконання на місцях положень
Конституції та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України (далі - акти законодавства) щодо реформування соціально-економічних відносин, прискорення структурної перебудови промислового і сільськогосподарського комплексів, підтримання діяльності культурно-освітніх закладів та збереження національної культурної спадщини, посилення захисту малозабезпечених верств населення.
В обласних державних адміністраціях в основному забезпечується своєчасне прийняття рішень на виконання актів законодавства, здійснюється контроль за їх реалізацією.
Значна робота проведена в областях з виконання Указу Президента України від 12 липня 1996 р.
N 553 "Про першочергові заходи, пов'язані з прийняттям Конституції України".
Проводиться робота, спрямована на поліпшення діяльності апарату обласних державних адміністрацій з організації виконання на місцях завдань, визначених актами законодавства з соціально-економічних питань.
За ініціативою Сумської обласної державної адміністрації розроблено проект основних напрямів розвитку економіки регіону, розпочато роботу з впровадження понад 70 інвестиційних проектів на підприємствах області.
Заходи Сумської обласної державної адміністрації щодо випуску нової високотехнологічної та конкурентоспроможної продукції на ряді підприємств машинобудівного і хімічного комплексів сприяли підвищенню рівня рентабельності промислової продукції до 24,5 відсотка (друге місце в країні) проти 9,3 відсотка в Житомирській області.
Обидві області виконали завдання з приватизації на 1996 рік і мають показники щодо відносної кількості приватизованих підприємств вище середніх по Україні.
Житомирською та Сумською обласними державними адміністраціями не вирішено в повному обсязі питання стабілізації роботи промисловості. За 1996 р. обсяг промислової продукції в Житомирській області зменшився проти 1995 року на 20,2, в Сумській - на 10,9 відсотка, зокрема товарів широкого вжитку відповідно на 23,1 та 16,6 відсотка.
Житомирською та Сумською обласними державними адміністраціями в цілому забезпечується виконання Указу Президента України від 10 листопада 1994 р.
N 666 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва".
В обох областях закінчено в основному роздержавлення земель.
Сумська область у проведенні земельної реформи на одному з перших місць в Україні. Майже завершено паювання земель у колективних сільськогосподарських підприємствах, приватизовано 97 відсотків земельних ділянок громадян.
Паювання земель в Житомирській області проведено лише у 17 відсотках господарств, що в три рази менше, ніж у середньому по Україні.
У Житомирській та Сумській областях не зупинено спад виробництва продукції в агропромисловому комплексі. Скорочується поголів'я худоби, знижується її продуктивність. Не забезпечено виконання завдань з оранки на зяб і посіву озимих культур.
Не стабілізовано роботу будівельного комплексу. За 11 місяців 1996 р. обсяг виконаних підрядних робіт в Житомирській області зменшився на 42,5, у Сумській - на 21,3 відсотка.
У Житомирській області не завершено будівництво 490 будинків, призначених для відселення сімей із зони підвищеного радіаційного забруднення.
В умовах гострого дефіциту паливно-енергетичних ресурсів обидві області допустили в 1996 році перевищення установлених лімітів споживання електроенергії в тому числі Житомирська - на 4,5 відсотка та Сумська - 3 відсотки загального споживання.
Житомирською та Сумською обласними державними адміністраціями не забезпечено виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо погашення заборгованості за електроенергію. Якщо в Житомирській області при цьому частково вирішується проблема з ліквідації старих боргів, то у Сумській області триває стабільне накопичення боргів. По Житомирській області на початок 1996 року обсяг заборгованості становив 8,4 млн. гривень, на кінець року - 8,1 млн. гривень, по Сумській області - відповідно 12,7 та 22 млн. гривень.
Житомирська та Сумська обласні державні адміністрації не відшукали шляхів вирішення питань щодо зменшення та повної ліквідації заборгованості підприємств і організацій з платежів і відрахувань до бюджетів. За 1996 рік заборгованість зросла у Житомирській області в 2,3 раза, у Сумській області - в 1,7 раза.
Недостатня вимогливість і контроль з боку органів виконавчої влади призвели в 1996 році до збільшення кількості порушень законодавства з питань оподаткування у Житомирській області на 2,8 відсотка, у Сумській - на 8,9 відсотка.
У Житомирській області краще, ніж у Сумській, впроваджується справляння місцевих податків і зборів. Обласна державна адміністрація налагодила системну роботу щодо контролю за виробництвом і реалізацією спиртово-горілчаних та тютюнових виробів. У мобілізації коштів від їх реалізації Житомирська область значно випереджає Сумську. За рахунок цих та інших надходжень бюджет Житомирської області за доходами виконано на 103,6 відсотка.
Бюджет Сумської області за доходами виконано на 103,4 відсотка. Видатки у сфері освіти, охорони здоров'я, культури значно перевищують розрахункові показники, враховані Міністерством фінансів при визначенні нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів до бюджету області на 1996 рік, а на утримання органів місцевого самоврядування та виконавчої влади становлять понад 160 відсотків.
У Житомирській і Сумській областях не забезпечено повною мірою виконання постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 31 серпня 1996 р.
N 1033. В областях не забезпечено наповнюваність класів у загальноосвітніх школах до рівня 1990/91 навчального року. У Сумській області не було забезпечено затвердження кошторисів у порядку, визначеному зазначеною постановою.
................Перейти до повного тексту