1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 березня 1993 р. N 192
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 225 від 05.04.94 )
Про порядок реєстрації галузевих і регіональних тарифних угод
Відповідно до статті 29 Декрету Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок реєстрації галузевих і регіональних тарифних угод, що додається.
2. Установити, що рішення про реєстрацію галузевої, регіональної тарифної угоди приймається Міністерством праці протягом 15 днів з моменту одержання тарифної угоди. У випадках коли потрібна додаткова експертиза поданих документів, термін реєстрації може бути додатково продовжений Міністром праці до 10 днів.
3. Зобов'язати Міністерство праці ставити перед відповідними органами питання про притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення їх з посад, які вони займають, у разі підписання ними галузевих, регіональних тарифних угод, якщо в них є положення, що суперечать чинному законодавству або нормам генеральної тарифної угоди, і дія яких може призвести до колективних трудових спорів (конфліктів).
4. Міністерству праці разом з Міністерством економіки, Міністерством соціального захисту населення, Міністерством фінансів і Міністерством юстиції аналізувати зміни чинного законодавства і норм генеральної тарифної угоди з метою своєчасного внесення відповідних змін до реєстру галузевих і регіональних тарифних угод та повідомлення сторін цих угод про необхідність перегляду відповідних положень галузевої, регіональної тарифної угоди.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА

А.ЛОБОВ
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 1993 р. N 192
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок реєстрації галузевих і регіональних тарифних угод
1. Відповідно до статті 29 Декрету Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" реєстрація галузевої, регіональної тарифної угоди (надалі - угода), а також доповнень і змін до неї здійснюється Мінпраці.
2. Угода, а також зміни і доповнення до неї набувають чинності з дня їх реєстрації Мінпраці.
Після реєстрації угод їх норми є обов'язковими для виконання сторонами, які уклали ці угоди, і розгляду органами, що вирішують трудові спори. При цьому забезпечується автентичність тексту копій угоди, доповнень і змін до неї, що приймаються на зберігання Мінпраці, із зареєстрованим оригіналом цих документів.
3. Угода подається на реєстрацію у двох примірниках (перший і другий).
4. Угода, що подається на реєстрацію, повинна:
а) не суперечити вимогам чинного законодавства;
б) враховувати норми чинної генеральної тарифної угоди;
в) нести інформацію про джерела фінансування заходів щодо забезпечення додаткових (порівняно з чинним законодавством) соціальних пільг і гарантій за рахунок власних коштів підприємств, установ, організацій, галузі, місцевого бюджету тощо;
г) відповідати вимогам законодавства про мови;
д) викладатися згідно з правописом.
5. Разом з угодою на реєстрацію подаються всі додатки до неї, протоколи розбіжностей, а також інформація про склад повноважних представників сторін і органів державної виконавчої влади, виконавчих комітетів Рад народних депутатів, які брали участь у веденні колективних переговорів (із зазначенням посади та контактного телефону), копії документів, що підтверджують повноваження представників сторін, які підписали угоду.
6. Для проведення експертизи угод Мінпраці має право залучати міністерства, відомства, інші органи державної виконавчої влади, наукові організації, а також окремих спеціалістів і експертів.
7. При реєстрації угоди Мінпраці на обох примірниках робить напис за встановленим зразком (додаток N 1) та заносить інформацію про угоду до реєстру (додаток N 2).
8. У реєстрації угоди може бути відмовлено, якщо вона не відповідає вимогам підпунктів "а"-"в" пункту 4 цього Положення.
У разі коли подана на реєстрацію угода частково не відповідає вимогам, вказаним у підпунктах "а"-"в" пункту 4 цього Положення, реєстрація провадиться із виключенням тих положень, що їм не відповідають. Про це робиться відповідний запис у реєстрі та напис на обох примірниках угоди. У цьому випадку Мінпраці надсилає органові, від якого одержана угода, зареєстрований перший примірник угоди, обгрунтування свого рішення щодо кожного незареєстрованого положення з пропозицією і рекомендаціями про їх перегляд.

................
Перейти до повного тексту