- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 травня 2003 р. N 686 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 774 від 26.09.2018 )
Про затвердження Положення про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 714 від 12.05.2007
N 853 від 10.08.2011 )
1. Затвердити Положення про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 22 листопада 1993 р.
N 935 "Про Реєстр сортів рослин України" (ЗП України, 1994 р., N 4, ст. 78).
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 травня 2003 р. N 686
ПОЛОЖЕННЯ
про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні
( У тексті Положення слово "Держсортслужба" в усіх відмінках замінено словом "Держветфітослужба"у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 853 від 10.08.2011 )
Загальні питання
1. Занесення сортів до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні (далі - Реєстр сортів), ведення Реєстру сортів, видача свідоцтв про державну реєстрацію сортів рослин, виключення сортів із зазначеного Реєстру здійснюється відповідно до цього Положення.
2. Реєстр сортів є офіційним документом, який містить відомості про сорти рослин, а також щодо державної реєстрації майнового права інтелектуальної власності. Відомості постійно зберігаються на електронному та паперовому носіях в порядку, затвердженому Держветфітослужбою.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ
N 714 від 12.05.2007 )
3. Реєстр сортів ведеться Держветфітослужбою, яка щороку видає Каталог сортів рослин, придатних для поширення в Україні (далі - Каталог сортів). Форма Каталогу сортів та відомості, що містяться в ньому, визначаються Положенням про Каталог сортів, який затверджується Держветфітослужбою.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 714 від 12.05.2007 )
4. До Реєстру сортів відомості про сорт заносяться після прийняття Держветфітослужбою рішення про його державну реєстрацію та про державну реєстрацію прав на сорт і сплати відповідного збору.
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 714 від 12.05.2007 )
Підставою для прийняття рішення про державну реєстрацію сорту, що підлягає державному випробуванню, є позитивні результати кваліфікаційної експертизи щодо рівня його урожайності, визначеної протягом періоду проведення державного випробування, якщо вона:
більша ніж усереднена урожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу, що обчислюється за відповідною методикою;
менша ніж усереднена урожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, але сорт має високі показники якості та інші господарське цінні властивості;
знаходиться на рівні усередненої урожайності сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, але сорт має підвищену стійкість до хвороб, шкідників, вилягання, обсипання, посухи, а також зимостійкість.
Підставою для прийняття рішення про державну реєстрацію сорту, що не підлягає державному випробуванню, є позитивні результати кваліфікаційної експертизи на відповідність такого сорту критеріям охороноздатності.
( Пункт 5 виключено на підставі Постанови КМ
N 714 від 12.05.2007 )
6. Сорт, що був занесений до Реєстру сортів і з різних причин втратив свого власника, але має попит на ринку, заноситься до Реєстру сортів за умови, що будь-яка фізична або юридична особа добровільно візьме на себе обов'язки з підтримання такого сорту і подасть відповідну заяву до Держветфітослужби.
7. Охорона прав на сорт, занесений до раніше діючого Реєстру сортів рослин України до набрання чинності Законом України від 17 січня 2002 р.
N 2986-III "Про охорону прав на сорти рослин", здійснюється відповідно до законодавства. Датою державної реєстрації такого сорту вважається 1 січня року його занесення до зазначеного Реєстру.
8. Дії, пов'язані з веденням Реєстру сортів, виконуються у разі подання Держветфітослужбі документа про сплату відповідного збору згідно з Порядком сплати збору за дії, пов'язані з набуттям, здійсненням та захистом прав на сорти рослин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р.
N 1183 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 34, ст. 1592).
Ведення Реєстру сортів
9. Державна реєстрація сорту здійснюється шляхом занесення відомостей до Реєстру сортів згідно з додатком 1.
10. Відомості, зазначені у Реєстрі сортів, можуть зазнати змін щодо:
закінчення строку державної реєстрації сорту;
відновлення строку державної реєстрації сорту;
складу авторів сорту;
складу підтримувачів сорту;
характеристик придатності сорту для поширення в Україні;
географічних та зонових рекомендацій використання сорту;
................Перейти до повного тексту