1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 грудня 2003 р. N 2035
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1227 від 29.12.2010 )
Про затвердження Порядку надання документів та їх складу при застосуванні податкової соціальної пільги
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 621 від 12.05.2004 N 726 від 25.05.2006 )
Відповідно до підпункту 6.3.2 статті 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги (додається).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 грудня 2003 р. N 2035
ПОРЯДОК
надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги
1. Цей Порядок визначає єдині правила подання платником податку з доходів фізичних осіб (далі - платник податку) документів та їх склад при отриманні (застосуванні) податкової соціальної пільги, на яку він має право згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі.
3. Податкова соціальна пільга (далі - пільга) застосовується до нарахованого місячного доходу платника податку у вигляді заробітної плати виключно за одним місцем нарахування (виплати), яке платник податку обирає самостійно, стосовно чого він подає працедавцю заяву про застосування пільги за встановленою Державною податковою адміністрацією формою.
4. Пільга починає застосовуватися працедавцем з податкового місяця, в якому платник податку подав працедавцю заяву про її застосування з відповідними документами, і зупиняється з податкового місяця, в якому платник податку подав заяву про відмову від пільги або припинив трудові відносини з таким працедавцем.
5. У разі неподання платником податку заяви про застосування пільги працедавець застосовує пільгу до нарахованого місячного доходу платника податку, якщо на 1 січня 2004 р. працедавцем велася трудова книжка на такого платника податку.
6. Якщо платник податку прийняв рішення про зміну місця отримання (застосування) пільги або втратив право на її отримання, він подає працедавцю за попереднім місцем застосування пільги заяву за формою, встановленою Державною податковою адміністрацією. Заява про відмову від застосування пільги не подається у разі, коли платник податку припиняє трудові відносини з таким працедавцем з будь-яких підстав, а також у випадках, зазначених у підпунктах "а" - "д" підпункту 6.3.3 статті 6 Закону.
7. У разі отримання працедавцем від платника податку заяви про застосування пільги вона не застосовується до нарахованих ним доходів платнику податку у вигляді заробітної плати за податкові місяці, що передують місяцю, в якому була подана заява про застосування пільги.
8. У разі отримання працедавцем заяви про відмову від пільги вона не застосовується до доходів платника податку у вигляді заробітної плати за місяць, в якому працедавець отримав заяву.
9. Під час нарахування (виплати) доходів платникам податку, зазначеним у підпунктах "а" - "д" підпункту 6.3.3 статті 6 Закону, пільга застосовується працедавцем без подання такими платниками заяв про її застосування і відмови від її застосування, якщо платник податку має право на застосування пільги, зазначеної у підпункті 6.1.1 статті 6 Закону. Якщо такий платник податку має право на застосування пільги з підстав, передбачених у підпунктах 6.1.2 та 6.1.3 статті 6 Закону, працедавцю надається заява про застосування пільги (з відповідними документами). Пільга не може бути застосована до інших доходів таких платників податку.
10. Періодичність надання підтвердних документів щодо отримання пільги, передбаченої у підпунктах "б" та "є" підпункту 6.1.2 статті 6 Закону, відповідає встановленим МОЗ строкам їх перегляду.
11. Підставою для отримання (застосування) будь-яким платником податку (якщо розмір нарахованого (отриманого) місячного доходу у вигляді заробітної плати не перевищує суми, визначеної відповідно до підпункту 6.5.1 статті 6 Закону пільги у розмірі, встановленому підпунктом 6.1.1 статті 6 Закону, є заява про застосування пільги (з урахуванням положень підпунктів "а" - "д" підпункту 6.3.3 статті 6 Закону).
12. Для застосування пільги з підстав, передбачених у підпунктах 6.1.2 та 6.1.3 статті 6 Закону, крім заяви про застосування пільги подають:
1) самотня матір або самотній батько (опікун, піклувальник), які мають дитину (дітей) віком до 18 років:
копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ про підстави запису про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують наявність та вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа - платник податку постійно проживав(ла) до прибуття в Україну;
копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);
паспорт та свідоцтво про народження заявника.
Для цілей цього пункту самотньою матір'ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником) вважаються особи, які на момент застосування працедавцем пільги, визначеної підпунктом "а" підпункту 6.1.2 статті 6 Закону, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом;

................
Перейти до повного тексту