1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 грудня 2003 р. N 2028
Київ
Про затвердження Програми підготовки та видання Національного атласу України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 792 від 21.06.2004 N 754 від 25.05.2006 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму підготовки та видання Національного атласу України (далі - Програма), що додається.
2. Визначити державним замовником підготовки та видання Національного атласу України Національну академію наук.
3. Призначити керівником Програми Шпака А.П. - першого віце-президента Національної академії наук.
4. Національній академії наук забезпечити завершення у 2004 році підготовки Національного атласу України в межах передбачених на цю мету видатків за державним замовленням.
Міністерству охорони навколишнього природного середовища, Державному комітетові телебачення і радіомовлення забезпечити видання Національного атласу України згідно з Національною програмою випуску соціально значущих видань за рахунок видатків, що передбачаються у державному бюджеті на ці потреби.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 792 від 21.06.2004, N 754 від 25.05.2006 )
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 грудня 2003 р. N 2028
ПРОГРАМА
підготовки та видання Національного атласу України
1. Загальні положення
Цю Програму розроблено Координаційною радою з підготовки та видання Національного атласу України, утвореною Указом Президента України від 1 серпня 2001 р. N 574 відповідно до Законів України "Про поставки продукції для державних потреб", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" та інших актів законодавства.
У розробленні Програми брали участь представники Національної академії наук, інших провідних наукових установ, вищих навчальних закладів, Державної служби геодезії, картографії та кадастру, Українського географічного товариства.
Національний атлас - важливий атрибут будь-якої суверенної держави. Видання вперше в історії України Національного атласу (далі - Атлас) забезпечить не тільки інтеграцію найважливіших відомостей про неї, знань багатьох фундаментальних наук, а й сприятиме поліпшенню задоволення потреб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наукових, освітніх, інших установ та організацій, широкої вітчизняної і міжнародної громадськості у комплексній науково обґрунтованій офіційній інформації про Україну, підвищенню рівня наукового та інформаційного забезпечення прийняття рішень у системі державного управління, формуванню нових підходів до розв'язання актуальних соціально-економічних, екологічних та інших проблем, утвердженню України на міжнародному рівні як держави з високорозвинутими наукою і технологіями, її інтеграції у світовий інформаційний, науковий та культурний простір.
Виконання Програми загалом матиме також важливе значення для формування сучасного національного банку географічних та інших даних про Україну та її регіони.
Під час розроблення Програми враховано кращий світовий досвід підготовки національних атласів, які переважно у вигляді багатотомних видань вже опубліковано у більшості розвинутих держав, інших фундаментальних картографічних та енциклопедичних видань, а також відповідні рекомендації Міжнародного географічного союзу та Міжнародної картографічної асоціації, що забезпечить комплексність, внутрішню єдність Атласу, його співставність з аналогічними виданнями, опублікованими в інших країнах, стане внеском нашої держави у формування міжнародних геоінформаційних систем.
2. Мета і завдання Програми
Основною метою Програми є забезпечення підготовки та видання Атласу до кінця 2004 року.
Програмою передбачається здійснення комплексу взаємозв'язаних наукових, організаційних та інших заходів, зокрема:
на першому етапі - визначення переліку карт, а також інших матеріалів, які включаються до Атласу, вибір їх математичної та географічної основи, масштабу, оптимального варіанту компонування та формату, уточнення змісту карт та системи зображувальних засобів, найбільш ефективної технології складання карт та виготовлення Атласу.
Для цього на основі єдиних методологічних підходів необхідно забезпечити систематизацію, узагальнення та узгодження раніше складених, насамперед споріднених, карт та інших виконаних розробок, визначитися щодо проблем, які потребують додаткового вивчення, організувати здійснення цільових наукових досліджень у різних галузях знань, їх координацію, розроблення пропозицій щодо створення єдиної бази просторових та інших даних для підготовки Атласу.
Протягом двох місяців після затвердження Програми розробляється науково-технічне завдання на підготовку та видання Атласу, яке затверджує Координаційна рада з підготовки та видання Національного атласу України, утворена Указом Президента України від 1 серпня 2001 р. N 574 (далі - Координаційна рада). У подальшому за результатами додаткових досліджень, узагальнення та аналізу наявної інформації Координаційною радою за поданням керівника Програми до науково-технічного завдання може бути внесено необхідні уточнення;
на другому етапі - виконання науково-дослідних робіт із розроблення та складання карт, підготовки довідкових та інших матеріалів для включення до Атласу, їх наукове редагування, збирання, аналіз, оброблення необхідної інформації, формування відповідної бази даних;
на третьому етапі - проведення загальнонаукового та спеціального тематичного картографічного редагування, рецензування та узгодження між собою рекомендованих для включення до Атласу карт, пояснювального тексту, схем, графіків та інших матеріалів, остаточне визначення їх переліку та змісту, компонування авторського оригіналу Атласу.
Вирішення цих завдань покладається на експертні групи відповідно до структури тематичних блоків Атласу. Склад експертних груп визначає Координаційна рада;
на четвертому етапі - підготовка Атласу до видання та його тиражування.
Атлас являтиме собою однотомне видання українською мовою з резюме російською та англійською мовами. Видання Атласу включається до Національної програми випуску соціально значущих видань.
Програмою передбачається видання 10 тисяч примірників друкованої версії Атласу у звичайному, а частина - у подарунковому оформленні.
За рахунок коштів, визначених у Програмі, Атлас буде передано до органів державної влади, відповідних державних наукових, навчальних та інформаційних центрів, кожної спеціальної бібліотеки в Україні, а також до відповідних міжнародних організацій. У порядку передплати за власні кошти можливість придбати Атлас буде також надано всім бажаючим. Загальний тираж Атласу буде визначено з урахуванням кількості передплатників.
У подальшому за наявності інших, ніж визначені у Програмі, джерел фінансування передбачається можливість виготовлення електронної версії Атласу на відповідних носіях, яка може періодично оновлюватися і поширюватися серед користувачів. До електронної версії Атласу може бути забезпечено широкий доступ через мережу Інтернет.
Передбачені на зазначених етапах роботи з метою економії часу, а також фінансових та матеріальних ресурсів можуть виконуватися паралельно.
Роботи з підготовки карт та інших матеріалів до Атласу будуть виконуватися творчими колективами у складі провідних учених Національної академії наук, університетів, інших наукових та освітніх центрів, фахівців органів державної влади, відповідних установ та організацій.
3. Основні вимоги до змісту Атласу
Атлас міститиме комплексну науково обґрунтовану офіційну інформацію у вигляді системи географічних карт та в іншій формі про геополітичне становище України, формування її території та державності, природні умови та ресурси, стан навколишнього природного середовища, історію, культуру, економіку, соціальну сферу, населення, роль і місце України у міжнародних відносинах тощо. Усього до Атласу, за попередніми оцінками, передбачається включити близько 500 карт.

................
Перейти до повного тексту