1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 лютого 2003 р. N 201
Київ
Про затвердження Програми організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2003-2005 роки
З метою подальшого надання медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2003-2005 роки (далі - Програма) (додається).
2. Міністерству охорони здоров'я забезпечити здійснення передбачених Програмою заходів у межах бюджетних призначень, встановлюваних йому у державному бюджеті на відповідний рік.
3. Міністерству фінансів під час розроблення проектів державних бюджетів на 2004 і 2005 роки передбачати кошти на фінансування заходів, визначених Програмою.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2003 р. N 201
ПРОГРАМА
організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2003-2005 роки
В Україні понад 500 тис. дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, потребують постійної медичної допомоги.
З року в рік зменшується кількість дітей, визнаних за результатами щорічних медичних оглядів здоровими. Так, у перші післяаварійні роки цей показник становив 59,3 відсотка, у 1993 році - 31,3, у 2001 році - лише 23,1 відсотка. За п'ятнадцять років показник загальної захворюваності дітей збільшився у 2,8, первинної - у 3 рази. Збільшення захворюваності спостерігається серед усіх вікових груп дітей.
Протягом 12 років Республіка Куба надає висококваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу із застосуванням дорогих технологій і методів лікування дітям з патологією нирок, серця і опорно-рухового апарату та захворювань шкіри на вітиліго, алопецію, псоріаз, які не лікуються в Україні.
Метою Програми є поліпшення стану здоров'я, зниження захворюваності та запобігання інвалідності дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, в результаті надання їм найбільш сучасних та досконалих видів медичної допомоги Республікою Куба.
Для реалізації цієї мети необхідно вирішити організаційні питання щодо:
відбору дітей на лікування до Республіки Куба або санаторних закладів України, в яких медична допомога надається лікарями з Республіки Куба за їх методикою;
перевезення дітей до Куби та осіб, що їх супроводжують;
організації навчально-виховного процесу у лікувально-оздоровчому центрі "Тарара" Республіки Куба (далі - центр "Тарара").
Реалізація заходів, передбачених Програмою сприятиме:
поліпшенню здоров'я дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф;
наданню консультацій та лікувальної допомоги лікарями Республіки Куба в лікувально-профілактичних та санаторних закладах України;
поширенню кубинського досвіду з надання медичної допомоги у лікувально-профілактичних та санаторних закладах України;
зміцненню дружніх стосунків між Україною і Республікою Куба та розвитку партнерських відносин між фахівцями обох країн.
Основні заходи щодо поліпшення медичного обслуговування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф Організаційні питання
Організація відбору дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, для надання їм кваліфікованої медичної допомоги у медичних закладах Республіки Куба відповідно до критеріїв, розроблених Міністерствами охорони здоров'я України та Республіки Куба.

................
Перейти до повного тексту