1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 липня 2003 р. N 1151
Київ
Про порядок визначення заробітку для обчислення пенсії та нарахування надбавки до пенсії
Відповідно до Закону України від 22 травня 2003 р. N 854-IV "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок коригування середньомісячного заробітку (доходу) для обчислення пенсії;
Порядок визначення середньомісячного фактичного заробітку у разі призначення пенсії працівникам, зайнятим на сезонних роботах;
Порядок нарахування надбавки до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 26
ЗАТВЕРЖДЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 липня 2003 р. N 1151
ПОРЯДОК
коригування середньомісячного заробітку (доходу) для обчислення пенсії
1. У разі коли заробіток (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини третьої статті 65, статті 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2003 р. N 854-IV "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення", середньомісячна заробітна плата (дохід) визначається шляхом ділення загальної суми заробітку (доходу) за ці місяці на кількість календарних місяців, які враховані у заробітку (доході). Коригування заробітку (доходу) здійснюється відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 20 липня 1992 р. N 395 "Про додаткове коригування рівнів державних пенсій" (ЗП України, 1992 р., N 8, ст. 188), від 13 січня 1993 р. N 16 "Про порядок обчислення пенсій, що призначаються після 1 листопада 1992 року" (ЗП України, 1993 р., N 3, ст. 56) та від 8 грудня 1997 р. N 1357 "Про коригування заробітку для обчислення розміру пенсій" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 50, с. 49).
2. У разі коли для обчислення пенсії береться заробіток (дохід) за 61 і більше календарних місяців, середньомісячна заробітна плата (дохід) визначається за такою формулою:
Зп = Зс х (Ск : К),
де Зп - відкоригований заробіток (дохід) особи для обчислення пенсії в гривнях;
Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;
Ск - сума коефіцієнтів заробітку (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ..... + Кзn), який враховується для обчислення пенсії;
К - кількість місяців стажу, для яких визначено коефіцієнти заробітку особи.
3. У разі відсутності на момент призначення пенсії даних за попередній рік про середню заробітну плату працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, при визначенні заробітку (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітку (доходу) для обчислення пенсії після одержання даних про середню заробітну плату цих працівників за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
4. Коефіцієнт заробітку (доходу) особи за кожний місяць стажу, який враховується для обчислення пенсії, визначається за такою формулою:
Кз = Зв : Зс,
де Кз - коефіцієнт заробітку (доходу) особи;
Зв - сума заробітку (доходу) особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" враховується для обчислення пенсії, за місяць, для якого визначається коефіцієнт заробітку;
Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, за місяць, для якого визначається коефіцієнт заробітку.
5. У разі відсутності на момент призначення пенсії даних за попередні місяці про щомісячну середню заробітну плату працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, при визначенні коефіцієнта заробітку (доходу) особи враховується щомісячна середня заробітна плата працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітку (доходу) для обчислення пенсії після одержання даних про щомісячну середню заробітну плату цих працівників за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.
6. Якщо для обчислення розміру пенсії подано дані про заробіток за період до 1 січня 1992 р., при визначенні коефіцієнта заробітку (доходу) величина середньої заробітної плати за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою відповідного року (кварталу).
7. Середня заробітна плата працівників, зайнятих у видах економічної діяльності, визначається Держкомстатом.
ЗАТВЕРЖДЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 липня 2003 р. N 1151
ПОРЯДОК
визначення середньомісячного фактичного заробітку у разі призначення пенсії працівникам, зайнятим на сезонних роботах
1. Види сезонних робіт і сезонних галузей визначені постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 р. N 278 "Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 14, с. 18), а порядок організації сезонних робіт - постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 р. N 578 "Про затвердження положень щодо застосування Закону України "Про зайнятість населення" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 17, ст. 635).
2. У разі призначення пенсій працівникам, які протягом року зайняті тільки на сезонних роботах, середньомісячний фактичний заробіток визначається шляхом ділення заробітку за будь-які 5 повних сезонів підряд протягом усієї трудової діяльності до 1 липня 2003 р. на 60 місяців із збільшенням на 12 місяців за кожний повний сезон починаючи з 1 липня 2003 р. до моменту звернення за пенсією.
Наприклад: заявник звернувся за призначенням пенсії в жовтні 2004 р. та подав дані про заробітну плату за період роботи на сезонних роботах, відпрацювавши 6 повних сезонів, у тому числі 5 повних сезонів до 1 липня 2003 р. та один повний сезон у 2004 році. Загальна сума заробітної плати при цьому становить 16560 гривень. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становитиме 230 гривень (16560 гривень : 72 місяці).

................
Перейти до повного тексту