- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 2001 р. N 1694
Київ
Про затвердження Програми реалізації положень Варшавської конференції щодо спільної боротьби проти тероризму
Затвердити Програму реалізації положень Варшавської конференції щодо спільної боротьби проти тероризму (додається).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 2001 р. N 1694
ПРОГРАМА
реалізації положень Варшавської конференції щодо спільної боротьби проти тероризму
I. Загальні положення
Цю Програму розроблено відповідно до Декларації та плану дій Міжнародної регіональної конференції щодо спільної боротьби проти тероризму, яка відбулася 6 листопада 2001 р. у м. Варшаві, з урахуванням наявних в Україні загроз і чинників виникнення тероризму, а саме:
присутність в Україні осіб, причетних до міжнародних терористичних організацій;
недосконалість законодавства з питань протидії тероризму;
наявність структур з ознаками незаконних воєнізованих формувань та їх можливе використання у боротьбі за владу;
транзит радіоактивних компонентів, матеріалів та ізотопів, а також наявність на території України атомних електростанцій (ядерний тероризм);
збільшення обсягів незаконного потоку засобів ураження і наркотичних речовин;
недостатній рівень санітарного та епідеміологічного контролю і сертифікації товарів, що ввозяться через державний кордон, а також відсутність належної матеріально-технічної бази для подолання наслідків можливих епідемій (хіміко-бактеріологічний тероризм);
можливе посилення процесу нелегальної міграції у зв'язку з антитерористичною операцією США та їх союзників по НАТО в Афганістані;
недостатня захищеність інформаційного простору України від негативного зовнішнього і внутрішнього впливу (інформаційний тероризм);
незадовільний стан навколишнього природного середовища (екологічний тероризм).
Програма передбачає поглиблення міжнародного співробітництва за напрямами:
підвищення ефективності обміну інформацією про діяльність терористичних організацій, їх плани, джерела фінансування, інші аспекти;
налагодження координації та взаємодії з державами - учасницями Варшавської конференції, з якими раніше не було досягнуто відповідних домовленостей у рамках дво- або багатосторонніх договорів;
удосконалення законодавства з питань боротьби з тероризмом з метою його приведення у відповідність з нормами міжнародного права, документами Європейського Союзу (ЄС) і Ради Безпеки ООН;
упорядкування структури, кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення діяльності правоохоронних та інших державних органів щодо запобігання, виявлення і припинення терористичних проявів в Україні та за її межами.
II. Організаційно-правові заходи
1. Подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо покладення на спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань боротьби з тероризмом функцій з координації цієї роботи.
СБУ, МВС, Міноборони, Мін'юст,
Держкомкордон.
До 20 грудня 2001 року.
2. Активізувати в ООН розгляд питання про розроблення і ухвалення конвенції про боротьбу з тероризмом, яка передбачає видачу осіб, що підозрюються у причетності до тероризму, та єдині підходи до їх покарання, а також уніфікованого визначення поняття "міжнародний тероризм".
МЗС.
Лютий 2002 року.
3. Запропонувати країнам - учасницям ГУУАМ завершити розроблення комплексної стратегії спільних дій, спрямованих на боротьбу з міжнародним тероризмом та іншими видами злочинних проявів.
МЗС.
Січень 2002 року.
4. Внести на розгляд Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо ратифікації 12 міжнародних конвенцій, в тому числі схвалити План дій Надзвичайного засідання Ради Європи від 21 вересня 2001 р., в яких визначено конкретні сфери співробітництва з питань протидії тероризму.
МЗС.
Лютий 2002 року.
5. Підготувати обгрунтовані пропозиції щодо організації Міжнародного дослідного інституту з проблем протидії тероризму з визначенням основних напрямів його діяльності, механізму матеріально-технічного та фінансового забезпечення.
МЗС, СБУ, МВС, Міноборони, Держкомкордон,
Державна податкова адміністрація,
Держмитслужба, Мінфін.
Грудень 2001 року.
6. Вивчити міжнародний досвід роботи із створення та забезпечення функціонування Фонду допомоги жертвам терору, ознайомитися з організаційним та правовим механізмом участі у його формуванні окремих країн.
МЗС, СБУ, МВС, Держкомкордон, Державна
податкова адміністрація, МНС, Мінфін.
Січень 2002 року.
7. Внести до Комітету Ради Безпеки ООН з питань забезпечення координації дій у питаннях боротьби з міжнародним тероризмом пропозиції щодо створення на базі існуючих центрів підготовки міжнародного тренувального центру антитерористичних підрозділів і рятувальних служб для спільного навчання особового складу з обгрунтуванням матеріально-технічних і фінансових потреб у забезпеченні його діяльності з боку України.
МЗС, СБУ, МВС, МНС, Держкомкордон,
Державна податкова адміністрація,
Держмитслужба.
Січень 2002 року.
8. Активізувати переговорний процес з державними органами Російської Федерації, Республіки Білорусь і Молдови щодо укладення угод про реадмісію.
МЗС.
Січень 2002 року.
9. Вийти перед Радою Європи з ініціативою про проведення міжнародної зустрічі експертів, які займаються проблемою незаконної міграції, з метою відпрацювання єдиної стратегії щодо протидії поширенню проявів тероризму з використанням міграційних можливостей.
МЗС, МВС, Держкомкордон, СБУ.
I квартал 2002 року.
10. Проаналізувати міжвідомчі міжнародні угоди із спецслужбами країн - учасниць Варшавської конференції з питань взаємодії та протидії тероризму і вийти з ініціативою щодо вдосконалення чинних або укладення нових відповідних угод.
СБУ, МВС, Держкомкордон.
Лютий 2002 року.
11. Доопрацювати і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України "Про боротьбу з тероризмом".
СБУ, Міноборони, МЗС, Мін'юст.
Січень 2002 року.
................Перейти до повного тексту