- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 вересня 2001 р. N 1270 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 181 від 12.03.2005 )
Про впорядкування відшкодування податку на додану вартість та розрахунків з бюджетом
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1659 від 13.12.2001
N 1223 від 06.08.2003 )
З метою впорядкування операцій щодо відшкодування податку на додану вартість та розрахунків з бюджетом Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення розрахунків щодо відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку (додається).
1-1. У разі проведення розрахунків з відшкодування сум податку на додану вартість платнику податку в рахунок погашення його заборгованості перед підприємствами енергетичної галузі за електроенергію рекомендувати Національній комісії регулювання електроенергетики вирішити питання щодо встановлення порядку затвердження за поданням Міністерства палива та енергетики алгоритмів розподілу коштів для розрахунків за спожиту електроенергію, які проводитимуться згідно із цією постановою. Кошти, залучені з метою проведення розрахунків, розподілу не підлягають.
Міністерству палива та енергетики разом з державним підприємством "Енергоринок" забезпечити контроль за проходженням коштів, залучених відповідно до цієї постанови, через рахунки енергопостачальних компаній та державного підприємства "Енергоринок" до державного бюджету згідно із цією постановою.
( Постанову доповнено пунктом 1-1 згідно з Постановою КМ
N 1223 від 06.08.2003 )
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 7 грудня 1999 р.
N 2215 "Про деякі питання відшкодування сум податку на додану вартість та впорядкування розрахунків з бюджетом" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 49, ст. 2409).
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство фінансів, Державне казначейство та Державну податкову адміністрацію.
Прем'єр-міністр України | А.КІНАХ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 вересня 2001 р. N 1270
ПОРЯДОК
проведення розрахунків щодо відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку
1. Відповідно до цього Порядку проводиться відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку (далі - суми податку).
2. Операції з відшкодування сум податку здійснюються на підставі даних декларації з податку на додану вартість, що подається платником до органу державної податкової служби за місцем реєстрації, і стосуються лише тих платників, у яких настали терміни відшкодування податку на додану вартість згідно із законодавством.
3. Відшкодування сум податку проводиться:
у рахунок погашення заборгованості кредитора (кредиторів) платника податку з платежів до державного бюджету;
у рахунок погашення платнику податку наданих йому або його кредитору (кредиторам) кредитів, залучених під гарантії держави, та бюджетних позичок, не сплачених на дату проведення відшкодування, в порядку, визначеному Державним казначейством.
4. У разі відшкодування сум податку в рахунок погашення заборгованості кредитора (кредиторів) платника податку з платежів до державного бюджету розрахунки здійснюються між органом державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, якому проводиться відшкодування з бюджету податку на додану вартість, та кредитором (кредиторами) платника, у якого на дату проведення відшкодування є заборгованість перед державним бюджетом. Відшкодування платнику податку сум податку проводиться одночасно з погашенням його кредитору (кредиторам) заборгованості з платежів до державного бюджету.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1659 від 13.12.2001 )
5. Розрахунки здійснюються таким чином:
а) платники податків - учасники розрахунків готують схеми розрахунків та інформують про них Державну податкову адміністрацію і Державне казначейство. З метою здійснення контролю за проведенням розрахунків схеми розрахунків на суму понад 300 тис. гривень обов'язково погоджуються з Державним казначейством та Державною податковою адміністрацією, а на менші суми - з їх відповідними територіальними органами. До схем розрахунків обов'язково додаються:
................Перейти до повного тексту