- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
І РАДА ФЕДЕРАЦІЇ НЕЗАЛЕЖНИХ
ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 лютого 1991 р. N 42 Київ |
Про оздоровлення в 1991-1992 роках населення Української РСР, яке потерпіло від аварії на Чорнобильській АЕС
Рада Міністрів Української РСР і Рада Федерації незалежних профспілок України
постановляють:
1. Міністерствам і відомства УРСР, обл/міськ/виконкомам, обласним радам, федераціям, центральним, республіканським і обласним комітетам галузевих профспілок:
забезпечити в 1991-1992 роках оздоровлення учнів шкіл і профтехучилищ, матерів з дітьми дошкільного віку, вагітних жінок і підлітків, які проживають в районах жорсткого контролю та в населених пунктах, де запроваджено обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва й особистих підсобних господарств, осіб, які захворіли променевою хворобою в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії у межах 30-кілометрової зони, щодо яких установлено причинний зв'язок їх захворювань або інвалідності з цією аварією та з виконанням робіт по ліквідації її наслідків, згідно з додатками N 1, 2.
Виділити зазначеним категоріям населення безплатно путівки понад встановлену норму видачі безплатних путівок.
Подати конкретну допомогу Вінницькому, Волинському, Житомирському, Київському, Ровенському, Чернігівському, Черкаському облвиконкомам, Київському міськвиконкому, Київській міській і обласним профрадам в оздоровленні в 1991-1992 роках учнів шкіл і профтехучилищ, матерів з дітьми дошкільного віку й вагітних жінок, які проживають на радіоактивно забруднених територіях.
Взяти під контроль першочергове забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування і відпочинку за місцем роботи, проживання або отримання пенсії учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дітей з сімей, евакуйованих із зони Чорнобильської АЕС або переселених із радіоактивно забруднених територій. Оплата і видача путівок, отримуваних профспілковими організаціями, здійснюються в установленому порядку.
2. Міністерству охорони здоров'я УРСР разом з обл/міськ/виконкомами виділити в 1991-1992 роках по 44,6 тис. путівок до дитячих санаторіїв системи Міністерства для лікування дітей дошкільного віку, учнів шкіл і профтехучилищ із радіоактивно забруднених територій, які мають хронічні захворювання і віднесені до диспансерної групи, згідно з додатком N 3.
3. Міністерствам і відомствам УРСР виділяти щорічно 49,2 тис. путівок до санаторіїв, пансіонатів і будинків відпочинку з передачею їх обласним радам, федераціям галузевих профспілок для організації оздоровлення матерів з дітьми й вагітних жінок із радіоактивно забруднених територій згідно з додатками N 4 і 5.
4. Українській республіканській раді по управлінню санаторіями-профілакторіями профспілок разом з центральними, республіканськими і обласними комітетами галузевих профспілок, радами трудових колективів, профспілковими організаціями підприємств, установ і організацій вирішити питання про виділення протягом 1991-1992 років по 18,4 тис. путівок до санаторіїв-профілакторіїв з травня по вересень включно для матерів з дітьми із радіоактивно забруднених територій згідно з додатком N 6.
5. Обл/міськ/виконкомам, обласним радам і федераціям галузевих профспілок разом з міністерствами і відомствами УРСР, центральними, республіканськими і обласними комітетами галузевих профспілок, радами трудових колективів і профспілковими організаціями підприємств, установ і організацій вирішити питання про виділення в 1991-1992 роках по 35 тис. путівок до баз відпочинку з червня по серпень включно для матерів з дітьми із радіоактивно забруднених територій згідно з додатком N 7.
6. Взяти до відома, що Українська республіканська рада по туризму і екскурсіях виділятиме протягом 1991-1992 років для оздоровлення і сімейного відпочинку матерів з дітьми, учнів старших класів шкіл і профтехучилищ із радіоактивно забруднених територій не менш як 4,8 тис. путівок до туристських закладів згідно з додатком N 8.
7. Обл/міськ/виконкомам, обласним радам і федераціям галузевих профспілок разом з Міністерством народної освіти УРСР, Українською республіканською радою по туризму і екскурсіях, Українською республіканською радою по управлінню курортами профспілок організувати починаючи з 1991/92 навчального року в туристських закладах і будинках відпочинку оздоровлення за санаторним режимом та навчання в осінньо-зимовий період не менше 10 тис. учнів початкових класів разом з вчителями із радіоактивно забруднених територій згідно з додатком N 9.
8. Обл/міськ/виконкомам, обласним радам і федераціям галузевих профспілок разом з підприємствами, установами й організаціями, які мають на балансі дитячі оздоровчі табори, забезпечити влітку 1991-1992 років прийняття на відпочинок 100,5 тис. учнів шкіл із радіоактивно забруднених територій згідно з додатком N 10. Організувати роботу цих таборів за санаторним режимом з перебуванням у них дітей з районів жорсткого контролю протягом двох змін (за бажанням батьків).
Взяти до відома, що Вінницький, Волинський, Черкаський облвиконкоми разом з відповідними обласними радами профспілок здійснять оздоровлення учнів шкіл і профтехучилищ радіоактивно забруднених територій у місцевих оздоровчих закладах, розташованих в екологічно чистих районах.
Міністерству народної освіти УРСР, Волинському, Житомирському, Київському, Ровенському облвиконкомам, відповідним обласним Радам і федераціям галузевих профспілок організувати в 1991-1992 роках відпочинок учнів профтехучилищ із радіоактивно забруднених територій в оздоровчих закладах, створених на базі таборів праці та відпочинку системи профтехосвіти в Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Херсонській та Одеській областях. Організувати роботу цих закладів за санаторним режимом.
Встановити, що путівки для відпочинку дітей, учнів шкіл і профтехучилищ, які проживають у районах жорсткого контролю та в населених пунктах, де запроваджено обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва й особистих підсобних господарств, видаються безплатно. Оплату путівок до дитячих оздоровчих таборів, проїзду учнів шкіл і профтехучилищ до місць відпочинку й назад, харчування їх у дорозі здійснюють обласні ради (федерації) галузевих профспілок, що направляють дітей та підлітків на відпочинок.
Волинському, Житомирському, Київському, Ровенському, Чернігівському облвиконкомам забезпечити своєчасне укладання між організаціями, що направляють учнів на відпочинок, та підприємствами й установами, яким належать оздоровчі табори, договорів про розподіл виділених путівок по змінах і строки заїзду, а також здійснення фінансових розрахунків.
9. Прийняти пропозицію ЦК ЛКСМ України (МДС) про виділення у 1991-1992 роках по 12,8 тис. путівок до республіканського піонерського табору "Молода гвардія", всесоюзних піонерських таборів "Артек" і "Океан" згідно з додатком N 11, а також по 5 тис. путівок для оздоровлення учнів шкіл і профтехучилищ у Республіці Куба. Медичний відбір дітей та підлітків покласти на Міністерство охорони здоров'я УРСР.
10. Виділити на 1991 рік для проведення заходів, передбачених цією постановою, 16,5 млн. крб. за рахунок коштів, що виділяються на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Міністерству фінансів УРСР разом з Радою Федерації незалежних профспілок України розподілити цю суму по областях.
Взяти до відома, що Рада Федерації незалежних профспілок України виділить у 1991 році на покриття витрат по оздоровленню населення радіоактивно забруднених територій та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 187,2 млн. крб. з коштів фонду державного соціального страхування і централізованого фонду соціального страхування колгоспників.
Встановити, що до розрахункової вартості отримуваних путівок до відомчих оздоровчих закладів усіх типів входять і господарські витрати.
Оплату проїзду учнів, матерів з дітьми дошкільного віку та вагітних жінок із районів жорсткого контролю та населених пунктів, у яких запроваджено обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва й особистих підсобних господарств, до місць відпочинку і назад, харчування учнів у дорозі до оздоровчих закладів, а також господарські витрати на утримання санаторіїв-профілакторіїв, оздоровчих таборів і баз відпочинку в разі надання їх для даної категорії населення провадити за рахунок коштів фонду державного соціального страхування і централізованого фонду соціального страхування колгоспників. Витрати на командирування осіб, які супроводжуватимуть учнів, провадити на загальних підставах.
11. Дозволити оздоровчим закладам, що приймайть батьків і дітей із радіоактивно забруднених територій, провадити ринкову закупівлю продуктів у межах встановленої норми витрат на харчування.
Рекомендувати міністерствам і відомствам УРСР, підприємствам, організаціям, установам, їх профспілковим організаціям виділяти для цієї мети додаткові кошти.
12. Міністерству охорони здоров"я УРСР забезпечити в необхідному обсязі медичне обстеження і відбір контингентів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих і переселених осіб, а також учнів шкіл і профтехучилищ, матерії з дітьми дошкільного віку й вагітних жінок із радіоактивно забруднених територій, які направляються на санаторне лікування і організований відпочинок.
Зобов'язати місцеві органи охорони здоров'я забезпечити медичне обслуговування в оздоровчих таборах і здравницях, закріпити за ними потрібну кількість лікарів-педіатрів та інших спеціалістів, установити постійний контроль за санітарно-гігієнічним станом оздоровчих закладів.
13. Міністерству транспорту УРСР, управлінням залізниць, Українському управлінню цивільної авіації, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Вінницькому, Волинському, Житомирському, Київському, Ровенському, Черкаському, Чернігівському та іншим облвиконкомам організувати перевезення учнів, матерів з дітьми й вагітних жінок до місць відпочинку і назад.
Організувати в травні-серпні 1991 і 1992 років роботу тимчасових і пересувних залізничних білетних кас і кас Аерофлоту в радіоактивно забруднених територіях, спеціальних кас у центральних агентствах і касах для обслуговування груп і окремих осіб, які користуються путівками з чорнобильського фонду.
14. Зобов'язати обл/міськ/виконкоми, Міністерство торгівлі УРСР, Укоопспілку, Держагропром УРСР виділити необхідні фонди і вирішити питання про першочергове забезпечення дитячих оздоровчих таборів і здравниць, що прийматимуть на санаторне лікування та відпочинок учнів, матерів з дітьми й вагітних жінок, високоякісними продуктами харчування у відповідності з встановленими нормами, в необхідному асортименті та за державними роздрібними цінами.
15. Рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій надавати додаткову неоплачувану відпустку для лікування та оздоровлення працюючим матерям чи батькам, які мають дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а також вагітним жінкам, які проживають в районах жорсткого контролю та населених пунктах, де запроваджено обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва й особистих підсобних господарств, із збереженням за цими працівниками безперервного стажу роботи.
16. Міністерствам і відомствам УРСР, обл/міськ/виконкомам, обласним радам і федераціям галузевих профспілок, підприємствам, установам і організаціям вжити заходів для своєчасної підготовки оздоровчих закладів до прийняття на відпочинок і лікування осіб, указаних в пункті 1 цієї постанови. Встановити постійний контроль за створенням належних і безпечних умов у закладах і місцях відпочинку.
17. Держкомекономіки УРСР, Держпостачу УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці за заявками обл/міськ/виконкомів передбачати виділення для оздоровчих таборів і здравниць додаткових лімітів і фондів на меблі, м'який і культурно-спортивний інвентар, технологічне обладнання, а також на одяг і взуття для одягання дітей, які виїжджають на лікування та відпочинок.
Держагропрому УРСР і Держпостачу УРСР забезпечити оздоровчі заклади об'єднання "Укрколгоспздравниця", що прийматимуть матерів з дітьми з радіоактивно забруднених територій; матеріальними ресурсами за нормами, встановленими для профспілкових санаторно-курортних закладів.
18. Міністерствам і відомствам УРСР ширше використовувати можливості оздоровлення за рахунок власних коштів у оздоровчих закладах підпорядкованих підприємств, установ і організацій сімей працівників, які проживають на радіоактивно забруднених територіях чи брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
19. Міністерствам і відомствам УРСР, обл/міськ/виконкомам, обласним радам і федераціям галузевих профспілок разом з трудовими колективами підприємств, установ і організацій, що мають у своєму підпорядкуванні здравниці, подати можливу допомогу населенню м. Києва у виділенні додаткових путівок на лікування та відпочинок дітей з матерями понад визначену цією постановою кількість.
Голова Ради Міністрів Української РСР Голова Ради Федерації незалежних профспілок України | В.ФОКІН А.КОВАЛЕВСЬКИЙ |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Ради Федерації незалежних
профспілок України
від 25 лютого 1991 р. N 42
РОЗПОДІЛ
профспілкових путівок для оздоровлення населення, яке проживає в районах жорсткого контролю та в населених пунктах, де запроваджено обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва й особистих підсобних господарств, на 1991-1992 роки
|
Всього путівок на рік |
З них |
на лікування |
на відпочинок |
у тому числі сімейних |
Кримська АРСР Області: Вінницька Волинська Дніпропетровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київська Кіровоградська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Ровенська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м. Київ |
127 1228 7070 1029 1157 27826 127 131 129 26975 515 1029 126 127 151 535 23119 744 126 1156 126 126 1743 324 10282 10013 |
70 705 3866 563 637 15792 70 74 71 14749 282 563 69 69 77 270 12639 353 68 632 68 68 832 190 5623 5415 |
57 523 3204 466 523 12034 50 64 58 12226 233 466 57 58 74 265 10480 391 58 524 58 58 911 134 4659 4598 |
3 37 202 298 34 1001 2 4 3 772 15 29 3 3 7 22 661 18 4 34 4 4 74 18 294 264 |
Всього |
116041 |
63812 |
52229 |
3541 |
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Ради Федерації незалежних
профспілок України
від 25 лютого 1991 р. N 42
РОЗПОДІЛ
профспілкових путівок до відділень відновного лікування для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на 1991-1992 роки
|
Кількість путівок на рік |
Кримська АРСР Області: Вінницька Волинська Дніпропетровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київська Кіровоградська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Ровенська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м. Київ |
164 173 75 662 700 210 71 155 99 762 440 598 116 96 139 507 150 551 111 1029 128 126 373 121 576 789 |
Всього |
8921 |
................Перейти до повного тексту