- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
19.03.2018 № 186 (з основної діяльності) |
Про затвердження Інструкції з організації оповіщення і збору в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій
З метою модернізації інформаційно-телекомунікаційної системи ДСНС та вдосконалення порядку організації проведення оповіщення і збору осіб в апараті ДСНС
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в експлуатацію систему оповіщення на базі програмного забезпечення вільного використання (далі - комплекс Вільха М).
2. Затвердити Інструкцію з організації оповіщення і збору в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - Інструкція), що додається.
3. Керівникам департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС забезпечити виконання вимог Інструкції щодо організації проведення оповіщення і збору підпорядкованого особового складу.
4. Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.) внести відповідні зміни до посадових обов'язків начальника чергової зміни відділу оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління Департаменту реагування на надзвичайні ситуації згідно з Інструкцією.
5. Управлінню забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (Гришин Г.В.) утримувати необхідний запас пального для оперативно-чергових автомобілів чергової зміни оперативно-чергової служби ДСНС, що залучаються для виїзду за керівним складом апарату ДСНС.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ДСНС від 29.04.2016 № 205 "Про затвердження Інструкції з організації оповіщення і збору осіб начальницького складу служби цивільного захисту та працівників апарату ДСНС України".
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Мельчуцького О.Г.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
19.03.2018 № 186
ІНСТРУКЦІЯ
з організації оповіщення і збору в апараті Державної служби Україниз надзвичайних ситуацій
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок організації та проведення оповіщення та збору осіб начальницького складу служби цивільного захисту та державних службовців в апараті ДСНС (далі - особовий склад).
1.2. Оповіщення та збір особового складу здійснюється за командою (розпорядженням, наказом) Голови ДСНС або посадової особи, яка виконує його обов'язки.
1.3. Оповіщення особового складу здійснюється за наступними сигналами:
"ЗБІР КЕРІВНОГО СКЛАДУ" - оповіщення керівництва ДСНС та керівного складу апарату ДСНС (перший заступник Голови, заступник Голови, керівники департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС та їхні заступники) (список № 1);
"ЗБІР КООРДИНАЦІЙНОЇ ГРУПИ" - оповіщення посадових осіб апарату ДСНС, членів координаційної групи з питань антитерористичної діяльності (список № 2);
"ЗБІР - АВАРІЯ" - оповіщення особового складу апарату ДСНС у разі введення режиму підвищеної готовності, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (список № 3);
"ЗБІР" - оповіщення особового складу апарату ДСНС у режимі повсякденного функціонування або у разі введення режиму підвищеної готовності (список № 4);
"ЗБІР ШТАБУ" - оповіщення особового складу Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (список № 5);
"ТЕХНІЧНА ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ" - проведення технічної перевірки працездатності комплексу Вільха М (список № 6).
1.4. Керівники департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС організовують оповіщення особового складу відповідно до схеми оповіщення, яка розробляється в кожному структурному підрозділі, затверджується його керівником і погоджується з Департаментом організації заходів цивільного захисту, та несуть відповідальність за оповіщення підлеглого особового складу.
1.5. Технічна перевірка працездатності комплексу Вільха М проводиться за сигналом "ТЕХНІЧНА ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ" з 06:30 до 07:00 першої середи останнього місяця кварталу.
Узагальнення інформації про проведення технічної перевірки здійснюється Департаментом організації заходів цивільного захисту та доповідається першому заступнику Голови ДСНС.
ІІ. Організація оповіщення
2.1. Начальник чергової зміни відділу оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління Департаменту реагування на надзвичайні ситуації апарату ДСНС (далі - НЧЗ) після отримання команди (розпорядження, наказу) на оповіщення особового складу ставить завдання:
начальнику зміни пункту управління Вузла зв'язку Центру оперативного зв'язку ДСНС України (далі - начальник зміни ПУ ВЗ ЦОЗ) на запуск комплексу Вільха М за відповідним сигналом оповіщення;
персоналу чергової зміни оперативно-чергової служби (далі - ЧЗ ОЧС) на доведення сигналу оповіщення до керівництва ДСНС та керівного складу самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС у телефонному режимі відповідно до списків оповіщення;
черговому Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (далі - Управління забезпечення) на оповіщення особового складу водіїв для організації виїзду службового автотранспорту за керівництвом та керівним складом апарату ДСНС згідно з переліком посадових осіб ДСНС, за якими висилаються службові автомобілі (додаток 1);
оперативним черговим з охорони адміністративних будівель ДСНС щодо організації пропускного режиму до будівель та обліку осіб, які прибувають за сигналами оповіщення у неробочий час.
2.2. Начальник зміни ПУ ВЗ ЦОЗ після отримання команди (розпорядження, наказу) від НЧЗ запускає комплекс Вільха М за відповідним сигналом оповіщення.
2.3. Начальник зміни ПУ ВЗ ЦОЗ, персонал ЧЗ ОЧС після здійснення оповіщення доповідають НЧЗ про результати оповіщення особового складу.
2.4. Черговий Управління забезпечення організувавши виїзд службових автомобілів (згідно зі шляховими листами) за керівництвом та керівним складом апарату ДСНС, доповідає НЧЗ.
Час виїзду оперативно-чергових автомобілів, які знаходяться на цілодобовому чергуванні, не повинен перевищувати 15 хвилин.
2.5. НЧЗ узагальнює попередні дані і доповідає про результати оповіщення особового складу Голові ДСНС або посадовій особі, яка виконує його обов'язки.
2.6. Загальний аналіз результатів оповіщення особового складу за сигналами оповіщення здійснюється Департаментом організації заходів цивільного захисту на підставі звіту, який формується комплексом Вільха М, за відповідним списком оповіщення і надається в електронному вигляді Центром оперативного зв'язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.
ІII. Порядок дій особового складу апарату ДСНС у разі отримання сигналу оповіщення.
3.1 При отримання вхідного сигналу особовий склад повинен:
обов'язково для активації комплексу Вільха М відповісти в слухавку телефону, наприклад - "Слухаю";
повністю прослухати інформацію від комплексу Вільха М та виконати дії з підтвердження сигналу (натиснути цифру 1 на клавіатурі телефону/сенсорному екрані).
3.2. Після отримання повідомлення особовий склад діє відповідно до отриманого сигналу оповіщення.
ІV. Порядок здійснення збору та контролю за прибуттям особового складу.
4.1. Час збору особового складу за сигналами оповіщення у неробочий час становить:
для першого заступника Голови ДСНС та заступника Голови ДСНС, керівників департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС, а також особового складу, який входить до складу Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та оперативної групи - до 1 години 30 хвилин;
для іншого особового складу апарату ДСНС - до 2 годин;
для особового складу, який мешкає (зареєстрований) за межами м. Києва, до 2 годин 30 хвилин.
Строк прибуття особового складу до адміністративних будівель ДСНС рахується з часу отримання команди (розпорядження, наказу) на проведення збору особового складу.
Строк збору особового складу за сигналами оповіщення у робочий час - до 30 хвилин.
4.2. Особовий склад у разі отримання сигналу оповіщення зобов'язаний прибути до свого робочого місця в адміністративних будівлях ДСНС, доповісти безпосередньому керівнику (члени координаційної групи з питань антитерористичної діяльності - керівнику координаційної групи) про час прибуття та діяти відповідно до отриманих вказівок.
4.3. Збір особового складу, який залучається до роботи у складі штабів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, оперативних груп за сигналом "ЗБІР - АВАРІЯ" здійснюється оперативно-черговими автомобілями ЧЗ ОЧС.
4.4. Контроль за часом прибуття особового складу за сигналом оповіщення у неробочий час здійснюється за допомогою контрольно-пропускної системи адміністративних будівель ДСНС.
Час прибуття за сигналом оповіщення осіб, які не мають при собі електронних перепусток, фіксується черговою службою з охорони адміністративних будівель ДСНС.
4.5. Особовий склад, який прибув за відповідними сигналами оповіщення, повинен бути екіпірований відповідно до Переліку екіпірування осіб начальницького складу служби цивільного захисту ДСНС при зборі за сигналами оповіщення (додаток 2) та Переліку екіпірування державних службовців ДСНС при зборі за сигналами оповіщення (додаток 3) і готовий до дій за призначенням згідно зі своїми функціональними/посадовими обов'язками.
4.6. Керівники департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС після завершення часу для збору особового складу, визначеного пунктом 4.1. розділу IV цієї Інструкції, готують стройові записки (додаток 4) та доповідають Голові ДСНС або особі, яка виконує його обов'язки, про готовність підпорядкованих підрозділів до дій за призначенням у відповідних режимах функціонування єдиної державної системи цивільного захисту.
Стройові записки передаються до Департаменту реагування на надзвичайні ситуації.
4.7. Загальний аналіз за результатами збору особового складу здійснюється Департаментом реагування на надзвичайні ситуації на підставі стройових записок департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС, що надаються їх керівниками та з урахуванням:
часу прибуття особового складу через контрольно-пропускну систему адміністративних будівель ДСНС;
списків осіб, які прибули без електронних перепусток, що надаються комендантом адміністративної будівлі ДСНС та Департаментом запобігання надзвичайним ситуаціям;
списку тимчасово відсутніх осіб апарату ДСНС України (відрядження, відпустка, навчання, непрацездатні та інш.), що надається Департаментом персоналу;
загального аналізу результатів оповіщення особового складу за сигналами оповіщення відповідно до пункту 2.7 розділу ІІ цієї Інструкції.
Про узагальнені результати збору особового складу директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації або особа, яка виконує його обов'язки, доповідає Голові ДСНС або особі, яка виконує його обов'язки.
V. Порядок складання та коригування списків оповіщення
5.1. Керівники департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС до Департаменту організації заходів цивільного захисту надають:
протягом п'яти робочих днів після завершення проведення організаційно-штатних змін - списки особового складу, який підлягає оповіщенню за формою (додаток 5);
в одноденний термін - у разі прийняття (звільнення) на роботу (з роботи) (службу) (зі служби) працівників (осіб начальницького складу) або зміни номерів телефонів - уточнені списки особового складу, який підлягає оповіщенню, за формою (додаток 6);
щокварталу до 20 числа останнього місяця кварталу - уточнені списки особового складу, який підлягає оповіщенню, за формою (додаток 6).
5.2. У списках особового складу, який підлягає оповіщенню, надається один номер мобільного телефону.
5.3. Департамент реагування на надзвичайні ситуації розробляє та щочетверга надає до 16 години до Департаменту організації заходів цивільного захистусписки особового складу Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації для внесення відповідних змін до бази даних комплексу Вільха М.
Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту |
М. Маюров |
Додаток 1
до Інструкції з організації оповіщення
і збору в апараті Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
ПЕРЕЛІК
посадових осіб ДСНС, за якими в разі оголошення збору висилаються службові автомобілі
Голова ДСНС
Перший заступник Голови ДСНС
Заступник Голови ДСНС
Директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям
Директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації
Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту
Директор Департаменту економіки і фінансів
Директор Департаменту ресурсного забезпечення
Директор Адміністративного департаменту
Директор Департаменту персоналу
Начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування
Начальник Відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікацій з громадськістю
Начальник Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва
Начальник Юридичного управління
Додаток 2
до Інструкції з організації оповіщення
і збору в апараті Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
ПЕРЕЛІК
екіпірування осіб начальницького складу служби цивільного захисту ДСНС при зборі за сигналами оповіщення
№ з/п |
Найменування |
Кількість |
Примітка |
ПРИ СОБІ МАТИ: |
1 |
Повсякденну робочу форму одягу |
1 к-т |
по сезону |
2 |
Службове посвідчення |
1 шт. |
постійно |
3 |
Гроші |
200 грн. |
постійно |
4 |
Польову сумку-планшет |
1 шт. |
постійно |
5 |
Дорожню сумку (рюкзак) по тривозі |
1 шт. |
постійно |
КОМПЛЕКТАЦІЯ ДОРОЖНЬОЇ СУМКИ (РЮКЗАКА) ПО ТРИВОЗІ* |
1 |
Плащ-накидка |
1 шт. |
постійно |
2 |
Білизна натільна |
2 к-ти |
постійно |
3 |
Шкарпетки |
3 пари |
постійно |
4 |
Комплект вмивального та туалетного приладдя: |
4.1 |
Мило в мильниці |
1 шт. |
постійно |
4.2 |
Зубна щітка у чохлі |
1 шт. |
постійно |
4.3 |
Зубна паста |
1 шт. |
постійно |
4.4 |
Станок для гоління або електробритва в комплекті |
1 к-т |
постійно |
4.5 |
Крем (гель) для гоління |
1 шт. |
постійно |
4.6 |
Одеколон або туалетна вода |
1 шт. |
постійно |
4.7 |
Рушники |
2 шт. |
постійно |
5 |
Комплект для ремонту одягу: |
5.1 |
Голки швацькі |
1 к-т |
постійно |
5.2 |
Нитки відповідно до кольорів форменого одягу |
1 к-т |
постійно |
5.3 |
Ґудзики до форменого одягу |
1 к-т |
постійно |
5.4 |
Запасні знаки розрізнення в комплекті |
1 к-т |
постійно |
6 |
Комплект приладдя для прийому їжі: |
6.1 |
Ніж складний багатоцільовий |
1 шт. |
постійно |
6.2 |
Ложка |
або комплект одноразового посуду |
1 шт. |
постійно |
6.3 |
Кружка |
1 шт. |
постійно |
6.4 |
Фляга (термос) |
1 шт. |
постійно |
7 |
Консервовані продукти харчування на 1 добу |
1 к-т |
постійно |
8 |
Комплект необхідного приладдя: |
8.1 |
Ліхтар з елементами живлення |
1 к-т |
постійно |
8.2 |
Індивідуальний медичний перев'язувальний пакет |
1 шт. |
постійно |
8.3 |
Щітка для чищення одягу |
1 шт. |
постійно |
8.4 |
Щітка для чищення взуття |
1 шт. |
постійно |
8.5 |
Крем для взуття |
1 шт. |
постійно |
8.6 |
Сірники (запальничка) |
1 шт. |
постійно |
КОМПЛЕКТАЦІЯ ПОЛЬОВОЇ СУМКИ-ПЛАНШЕТА* |
1 |
Компас |
1 шт. |
постійно |
2 |
Олівці графітні |
2 шт. |
постійно |
3 |
Олівці кольорові або фломастери |
1 к-т |
постійно |
4 |
Циркуль-вимірювач або курвіметр |
1 к-т |
постійно |
5 |
Лінійка офіцерська |
1 шт. |
постійно |
6 |
Гумка |
1 шт. |
постійно |
7 |
Робочий зошит (блокнот) |
1 шт. |
постійно |
8 |
Ручка кулькова |
1 шт. |
постійно |
................Перейти до повного тексту