1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
01.08.2011 N 80
Про затвердження Положення про комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців
Відповідно до п. 7 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98 "Про утворення Національної служби посередництва і примирення", із змінами, внесеними Указом Президента України від 11 квітня 2007 року N 291/2007, Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 р. N 73,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців (додається).
2. Затвердити Склад Комісії Національної служби посередництва і примирення з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на національному і галузевому рівнях (додається).
3. Начальнику відділу правового забезпечення, завідувачу сектора документального та організаційно-технічного забезпечення Національної служби посередництва і примирення та начальникам відділень Національної служби посередництва і примирення в Автономній Республіці Крим, областях, у місті Києві та Київській області забезпечити виконання завдань і функцій, передбачених Положенням, затвердженим пунктом 1 цього наказу.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова О.Окіс
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національної служби
посередництва і примирення
01.08.2011 N 80
ПОЛОЖЕННЯ
про комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців
1. Загальні положення
1.1. Положення про комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців (далі - Положення) визначає основні завдання, права та організацію діяльності комісій з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців (далі - Комісії) на національному, галузевому та територіальному рівнях.
1.2. Комісії є постійно діючими консультативно-дорадчими органами, які створюються з метою забезпечення об'єктивної оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторони профспілок і сторони роботодавців на національному, галузевому та територіальному рівнях і колегіального прийняття рішень.
1.3. На національному та галузевому рівнях Національною службою посередництва і примирення (далі - НСПП) створюється Комісія з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на національному та галузевому рівнях (далі - Комісія НСПП).
1.4. На територіальному рівні відділеннями НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, відділенні у місті Києві та Київській області (далі - відділеннями НСПП) створюється Комісія з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні (далі - Комісія відділень НСПП).
1.5. У своїй діяльності Комісії керуються Конституцією України, законами України "Про соціальний діалог в Україні", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності", "Про організації роботодавців", "Про колективні договори і угоди", "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців", "Про об'єднання громадян", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
У своїй роботі Комісії взаємодіють з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами сторін профспілок та організацій роботодавців.
1.6. Комісії діють на принципах законності, професіоналізму, чесності, справедливості, об'єктивності та неупередженості.
2. Завдання, права і обов'язки Комісій
2.1. Основними завданнями Комісій є:
* розгляд в установленому порядку та аналіз документів, поданих суб'єктами профспілок та організацій роботодавців для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження;
* підготовка за результатами проведеного аналізу відповідного висновку про оцінку та підтвердження репрезентативності;
* здійснення вибіркових перевірок достовірності наданих даних суб'єктами профспілок та організацій роботодавців;
* видання свідоцтв встановленого зразка про підтвердження репрезентативності чи довідок про відмову у підтвердженні репрезентативності за встановленими формами;
* ведення реєстру суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців;
* забезпечення оприлюднення реєстру суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, які є репрезентативними, на офіційному сайті НСПП та Бюлетені НСПП.
2.2. Комісії мають право:
* взаємодіяти з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами сторін профспілок та організацій роботодавців;
* приймати рішення про невідповідність суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців критеріям репрезентативності;
* проводити вибіркові перевірки достовірності наданих даних суб'єктами профспілок та організацій роботодавців;
* призупиняти вивчення, аналіз та перевірку документів у разі їх подання в неустановленому порядку та повідомляти про це заявника.
2.3. Комісії зобов'язані:
* дотримуватись вимог Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців і цього Положення;
* бути неупередженими при розгляді документів, поданих суб'єктами профспілок та організацій роботодавців;
* забезпечувати своєчасний розгляд документів та прийняття рішень.
3. Організація роботи Комісій
3.1. Комісії очолюють голови, які здійснюють керівництво роботою Комісій. Головою Комісії НСПП є заступник Голови НСПП. Головою Комісії на територіальному рівні є заступник начальника відділення НСПП.
Не допускається обирати головами Комісій суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.
3.2. Голови Комісій:

................
Перейти до повного тексту