1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Л И С Т
16.06.2004 N 05-01/29
Львівський обласний комітет
профспілки працівників
автомобільного та
сільськогосподарського
машинобудування України
Національна служба посередництва і примирення розглянула Ваш лист від 02.06.2004 року N 8/39 з приводу надання роз'яснення щодо можливості укладання колективного договору з керуючим санацією ВАТ "Львівський завод "Автонавантажувач" і роз'яснює наступне.
Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року (в редакції Закону N 784-XIV від 30.06.1999 року) з дня винесення господарським судом ухвали про санацію керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, припиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи, повноваження органів управління передаються керуючому санацією.
Загальні функції управління визначені статтею 65 "Управління підприємством" Господарського кодексу України від 16.01.2003 року N 436-IV. Відповідно до частини сьомої вищеназваної статті "На всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства".
Окрім того, відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" керуючий санацією має право укладати від імені боржника мирову угоду, цивільно-правові, трудові та інші угоди.
Вимоги до змісту та порядок укладення колективних договорів встановлені главою II "Колективний договір" Кодексу законів про працю України та Законом України "Про колективні договори і угоди".
Необхідно враховувати і ту обставину, що відповідно до частин третьої-шостої статті 17 Кодексу законів про працю України:
"Колективний договір зберігає чинність у разі зміни складу, структури, найменування уповноваженого власником органу, від імені якого укладено цей договір.
У разі реорганізації підприємства, установи, організації колективний договір зберігає чинність протягом строку, на який його укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін.
У разі зміни власника чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного колективного договору;
У разі ліквідації підприємства, установи, організації колективний договір діє протягом усього строку проведення ліквідації".

................
Перейти до повного тексту