- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
27.04.2009 N 11-311/1657-7745 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "60 років Національному музею Т.Г.Шевченка"
Національний банк України уводить в обіг 29 квітня 2009 р. ювілейну монету "60 років Національному музею Т.Г.Шевченка" номіналом 5 гривень, присвячену одному з найбільших літературно-художніх музеїв України - Національному музею Т.Г.Шевченка. У колекції музею зберігаються оригінали мистецьких творів Кобзаря, рукописи поезій, прижиттєві видання з автографом, фотографії, меморіальні речі, а також майже всі видання творів поета, шевченкознавча література тощо.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ та композицію, що складається з експонатів музею, на передньому плані якої - картина "Катерина" та бандура, праворуч від якої - логотип Монетного двору Національного банку України, рік карбування монети 2009, нижче півколом напис - 5 ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети на тлі будівлі - пам'ятки архітектури першої половини XIX ст., в якій розміщена експозиція музею, зображено портрет Т.Г.Шевченка та напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/ МУЗЕЙ/ (угорі на дзеркальному тлі) ТАРАСА/ШЕВЧЕНКА/60/РОКІВ (на рельєфному тлі).
Художник і скульптор - Володимир Атаманчук.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів та для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу | О.В.Дащенко |
Перейти до повного тексту