1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
22.12.2008 N 11-311/5205-18298
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Василь Симоненко"
Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 25 грудня 2008 року пам'ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену поетові, прозаїку, журналісту, який посів гідне місце в плеяді "шестидесятників", Василю Андрійовичу Симоненку. Творчість поета відіграє значну роль в українській літературі XX ст. і є взірцем високої громадянськості. У ній важливе місце посідає патріотична тема - любові до України та українців.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під яким праворуч напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК УКРАЇНИ; номінал - 2/ ГРИВНІ, рік карбування монети - 2008 (унизу) та зображено стилізовану композицію, що ілюструє вірш поета "Лебеді материнства" та логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).
На реверсі монети зображено портрет Василя Симоненка, праворуч на тлі стилізованого вербового листя розміщено напис ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО/ 1935 - 1963, по колу напис - МОЖНА ВСЕ НА СВІТІ ВИБИРАТИ, СИНУ (угорі), ВИБРАТИ НЕ МОЖНА ТІЛЬКИ БАТЬКІВЩИНУ (унизу).
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор - Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.В.Дащенко
Перейти до повного тексту