- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
25.09.2008 N 11-311/3911-12981 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Департаменту
зовнішньоекономічних
відносин, Асоціації
українських банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "На шляхах до незалежності. Українсько-шведські воєнно-політичні союзи XVII - XVIII ст."
Національний банк України 29 вересня 2008 року уводить в обіг пам'ятну монету "На шляхах до незалежності. Українсько-шведські воєнно-політичні союзи XVII - XVIII ст." номіналом 10 гривень, випущену з нагоди укладання українсько-шведських союзів, а саме Корсунської угоди 1657 року, Великобудищанського трактату 1709 року, та на відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи. Ці міжнародні угоди були спрямовані на здобуття державної незалежності Української держави.
Монету виготовлено зі срібла 925 проби, якість - "пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети гладкий із заглибленим написом позначення металу, його проби - Ag 925, ваги в чистоті - 31,1 та логотипом Монетного двору.
На аверсі монети вгорі розміщено напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, малий Державний Герб України, під яким номінал монети та рік карбування - 10/ГРИВЕНЬ/2008, стилізоване зображення сувоїв з печатками, що символізують українсько-шведські воєнно-політичні союзи.
На реверсі монети на тлі прапорів зображено портретний ряд - гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, королі Карл XII та Карл X Густав (зліва направо) - найбільш знакові персони відповідного історичного періоду.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Заступник Голови | О.В.Савченко |
Перейти до повного тексту