- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
15.01.2008 N 11-311/158-455 |
Операційному і
територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "Лев Ландау"
Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 18 січня 2008 року ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену видатному фізику-теоретику, лауреатові Нобелівської премії (1962) Льву Давидовичу Ландау (1908-1968), який зробив значний вклад майже в усі розділи теоретичної фізики. Автор класичної праці про діамагнетизм вільних електронів, теорії надплинності рідкого гелію та багатьох інших. У Харкові Лев Давидович керував теоретичним відділом Українського фізико-технічного інституту, одночасно завідував кафедрами теоретичної фізики в Харківському інженерно-механічному інституті та Харківському університеті, створивши передову школу радянської теоретичної фізики.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 35 000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети угорі півколом розміщено напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, між яким - малий Державний Герб України, стилізована композиція - функція розподілу електронів та іонів у неізометричній плазмі на тлі сонця, унизу написи: 2 ГРИВНІ/2008 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено портрет Льва Ландау та вертикально розміщено написи: ЛЕВ ЛАНДАУ (ліворуч), 1908-1968 (праворуч).
Художники - Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптор - Володимир Дем'яненко.
Ювілейна монета номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу | О.М.Толстой |
Перейти до повного тексту