1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
10.12.2007 N 48-012/1449-12830
Банки України
Асоціація українських банків
Український
кредитно-банківський союз
Державний комітет
фінансового
моніторингу України
( Лист відкликано на підставі Листа Національного банку N 48-104/2347-14126 від 23.11.2011 )
У зв'язку зі зверненням до Національного банку України банків стосовно надання роз'яснень щодо віднесення операцій з векселями, які містять бланковий індосамент, до обов'язкового фінансового моніторингу в частині проведення фінансових операцій з цінними паперами на пред'явника, не розміщеними в депозитаріях, Національний банк України повідомляє наступне.
Згідно з абзацом одинадцятим статті 11 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" фінансова операція з цінними паперами на пред'явника, не розміщеними в депозитаріях, підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює чи перевищує 80000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 80000 гривень.
Отже, за цією ознакою обов'язковому фінансовому моніторингу підлягають усі фінансові операції з цінними паперами на пред'явника, які не розміщенні або не можуть бути розміщені у депозитарії.
Згідно з частиною 4 статті 3 Закону України про цінні папери та фондовий ринок (далі - Закон про цінні папери) та частиною 1 статті 197 Цивільного кодексу України права, посвідчені цінним папером, належать:
1) пред'явникові цінного паперу (цінний папір на пред'явника);
2) особі, названій у цінному папері (іменний цінний папір);
3) особі, названій у цінному папері, яка може сама здійснити ці права або призначити своїм розпорядженням (наказом) іншу уповноважену особу (ордерний цінний папір).
Отже, за формою цінного паперу (іменний, ордерний, на пред'явника) визначається особа, права якої посвідчені цінним папером.
Статтею 14 Закону про цінні папери передбачено, що вексель, це цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю). Векселі можуть бути прості або переказні та існують виключно у документарній формі. Особливості видачі та обігу векселів, здійснення операцій з векселями, погашення вексельних зобов'язань та стягнення за векселями визначаються законом.

................
Перейти до повного тексту