1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
14.09.2007 N 11-311/3458-9389
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків, банкам України
Про введення в обіг ювілейної монети "1100-річчя літописного Чернігова"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 17 вересня 2007 р. ювілейну монету "1100-річчя літописного Чернігова" номіналом 5 гривень, присвячену одному з найдавніших міст - Чернігову, перші літописні згадки про яке належать до 907 року. Чернігів - центр східнослов'янського племені сіверян з кінця IX ст. увійшов до складу Київської Русі і був після Києва найважливішим і найбагатшим містом.
Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети зображено мечі та стилізований фрагмент шиферної плити, знайдені під час археологічних розкопок на території Чернігова, угорі - малий Державний Герб України, над яким півколом розміщено напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування - 2007 і логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети розміщено стилізовану композицію - на книзі зображено дитинець давньоруського Чернігова, над якою - герб міста, на тлі книги напис - 1100/РОКІВ, унизу - ЛІТОПИСНОМУ ЧЕРНІГОВУ.
Художник - Володимир Дем'яненко. Скульптори - Володимир Атаманчук, Володимир Дем'яненко.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів та для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.М.Толстой
Перейти до повного тексту