1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
20.04.2007 N 11-311/1559-4195
Операційному і
територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "1100 років м. Переяслав-Хмельницький"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 25 квітня 2007 р. ювілейну монету "1100 років м. Переяслав-Хмельницький" номіналом 5 гривень, присвячену одному з найдавніших українських міст, уперше згаданому в договорі князя Олега з греками в 907 році як одне з трьох найбільших міст Давньоруської держави. З другої половини XI ст. це місто - центр Переяславського князівства, наприкінці XV ст. і впродовж XVI ст. відігравало важливу роль у формуванні українського козацтва.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 45 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети зображено стилізований пергамент з уривками з "Повісті временних літ", на тлі якого унизу праворуч - печатка міста першої половини XVII ст., угорі - малий Державний Герб України, над яким півколом розміщено напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - 5 ГРИВЕНЬ/2007, а також логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети розміщено композицію, яка відображає два історичних етапи розвитку міста - давньоруський і козацький, між ними - давньоруський собор (унизу), герб міста (угорі), а також написи ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ (угорі), 1100 (унизу).
Художники - Святослав Іваненко, Микола Кочубей. Скульптори - Святослав Іваненко, Володимир Дем'яненко.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів та для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.М.Толстой
Перейти до повного тексту