1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
КОМІТЕТ З ПИТАНЬ СЕРТИФІКАЦІЇ АУДИТОРІВ БАНКІВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Національний банк України
Комітет з питань
сертифікації аудиторів
банків
Голова Комітету
____________ В.Л.Кротюк
20.03.2006
ПОГОДЖЕНО
Аудиторська палата України
Голова Спостережної ради
____________ С.О.Столярова
18.05.2006
ПОРЯДОК
формування робочих груп фахівців для забезпечення проведення кваліфікаційного іспиту з сертифікації аудиторів банків
1. Робоча група фахівців для підготовки тестів і ситуаційних завдань (робіт)
1.1. Робоча група фахівців для підготовки тестів і ситуаційних завдань (далі - робоча група) формується Комісією з сертифікації та освіти аудиторів Аудиторської палати України (далі - Комісія) за участю Комітету з питань сертифікації аудиторів банків Національного банку України (далі - Комітет) на конкурсній основі шляхом оголошення конкурсу з повідомленням в офіційних виданнях Аудиторської палати України і Національного банку України та/або розміщення даної інформації на веб-сторінках в мережі Інтернет.
1.2. До участі у конкурсі допускаються кандидати, які мають практику в складанні тестів і ситуаційних завдань та досвід роботи не менше п'яти років в банківських установах або на посаді викладача з фінансів, бухгалтерського обліку, контролю, аналізу та аудиту в банках або банківського права у вищих навчальних закладах або є аудиторами, що здійснюють аудит банків.
1.3. Для участі в конкурсі кандидати подають до Комісії такі документи:
- заяву про намір взяти участь в конкурсі з обґрунтуванням своєї фахової підготовленості до участі у складанні тестів і ситуаційних завдань на високому професійному рівні;
- копію диплома про здобуту вищу освіту в навчальному закладі не менше III - IV ступеня акредитації за спеціальністю фінансиста, бухгалтера, економіста, юриста;
- копію дипломів про присвоєння вченого ступеня і вченого звання (у разі наявності);
- копію трудової книжки в частині, яка підтверджує наявність необхідного досвіду роботи.
1.4. На засіданні Комісії за участю представників Комітету проводиться співбесіда з кандидатами. За результатами розгляду наданих на конкурс заяв і документів після співбесіди з кандидатами приймається остаточне рішення щодо включення кандидата до складу робочої групи.
Кандидати мають довести, що вони є компетентними, професійними фахівцями з питань банківської та аудиторської діяльності, володіють тематикою, яка використовується для складання тестів та завдань кваліфікаційного іспиту, вміють формулювати нестандартні запитання та лаконічно висловлювати свою думку, мають бездоганну ділову репутацію.
1.5. Робоча група чисельністю 5 осіб формується із фахівців у такому складі:
- представник від Національного банку України;
- 2 представники від вищих навчальних закладів;
- представник від банківських установ;
- представник від аудиторів банків (практикуючий аудитор банків).
1.6. Персональний склад робочої групи, що сформований Комісією, передається на розгляд та погодження Комітету. Після погодження Комітетом персональний склад робочої групи надається Комісії для затвердження.
1.7. Робоча група розробляє завдання, які використовуються для проведення кваліфікаційного іспиту. Завдання складаються з тестів у вигляді питань з однією правильною відповіддю (перший етап кваліфікаційного іспиту), та завдань (робіт) з вирішення ситуаційних завдань (другий етап кваліфікаційного іспиту).
Зміст питань усіх тестових та ситуаційних завдань (робіт) має за тематикою відповідати затвердженій в установленому порядку Програмі навчання (сукупності знань) для підготовки сертифікованих аудиторів банків та іншим встановленим і доступним джерелам.
1.8. З метою оновлення переліку питань (завдань) кваліфікаційного іспиту (перший та другий етап) робоча група періодично (щорічно) вносить зміни до зазначеного переліку питань, щонайменше 20 відсотків загальної сукупності знань (переліку питань).
Теми, що стосуються вивчення нових законодавчих актів, положень або стандартів, не повинні включатися робочою групою до переліку питань (завдань) кваліфікаційного іспиту принаймні протягом щонайменш трьох місяців після введення їх в дію або опублікування.
1.9. Для забезпечення складання кваліфікаційного іспиту робоча група має розробити щонайменше три (краще п'ять) варіантів переліку питань (завдань) кваліфікаційного іспиту рівної складності, з яких лише два варіанти мають бути безпосередньо застосовані при проведенні кваліфікаційного іспиту, та відповідей на них.
Розроблені варіанти переліку питань (завдань) кваліфікаційного іспиту подаються робочою групою на погодження Комісії та затвердження Комітетом не пізніше ніж за 30 днів до дати складання першого етапу кваліфікаційного іспиту.
1.10. Не пізніше 10 днів після складання кваліфікаційного іспиту робоча група має подати зразки правильних відповідей на усі зазначені варіанти на погодження Комісії та затвердження їх Комітетом. Затверджені Комітетом правильні відповіді на ті варіанти, що використовувалися під час проведення кваліфікаційного іспиту, відповідальний секретар Комітету має передати групі фахівців з перевірки екзаменаційних робіт (завдань).
1.11. Особи, які включені до складу робочої групи, не повинні приймати участь у процесі перевірки та оцінки екзаменаційних завдань (робіт).
1.12. З метою забезпечення відмінності та різноманітності варіантів при складанні екзаменаційних завдань (робіт) Комісія проводить ротацію учасників робочої групи. Кожен учасник робочої групи не може бути у її складі понад три роки поспіль.
1.13. Порушення умов конфіденційності екзаменаційного процесу, а саме розголошення будь-якими особами змісту питань кваліфікаційного іспиту та відповідей на них до їх затвердження Комітетом та проведення кваліфікаційного іспиту є підставою для виключення таких осіб із складу учасників проведення кваліфікаційного іспиту та в окремих випадках скасування його результатів.

................
Перейти до повного тексту