1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
15.05.2006 N 11-311/1788-5148
Операційному
і територіальним
управлінням Національного
банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Чигирин"
Національний банк України, продовжуючи серію "Гетьманські столиці", вводить в обіг 18 травня 2006 року пам'ятну монету "Чигирин" номіналом 10 гривень. Під час Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького була створена Українська козацька держава - Гетьманщина, військово-адміністративним і політичним центром якої став Чигирин. Перша столиця Гетьманщини була резиденцією таких гетьманів, як Б.Хмельницький, І.Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря та П.Дорошенко.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети зображено козака з бунчуком на тлі козацьких корогов, гармат, литаврів, над ним - малий Державний Герб України, рік карбування монети 2006 і розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі півколом), 10/ ГРИВЕНЬ (унизу), а також позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено п'ять портретів у медальонах, під якими півколом розміщено написи: БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ЮРІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ІВАН ВИГОВСЬКИЙ, ПАВЛО ТЕТЕРЯ, ПЕТРО ДОРОШЕНКО, над портретами - герб міста та у два рядки написи - ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ/ ЧИГИРИН; унизу - вид Чигирина (фрагмент малюнка з літопису Самійла Величка).
Художник і скульптор - Володимир Атаманчук.
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.М.Толстой
Перейти до повного тексту