1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
28.10.2005 N 12-111/1636-10696
Головним управлінням
Національного банку України
в Автономній республіці Крим
та по м. Києву та Київській
області,
територіальним управлінням,
структурним підрозділам,
навчальним закладам
Національного банку України,
Асоціації українських
банків,
Київському банківському
союзу,
банкам України
Департамент бухгалтерського обліку направляє для використання і керівництва в роботі нову редакцію Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з цінними паперами в банках України, затверджену постановою Правління Національного банку України від 3.10.2005 року N 358 та зареєстровану в Міністерстві юстиції України від 26.10.2005 року за N 1265/11545 (далі - Інструкція).
Інструкцію з бухгалтерського обліку операцій з цінними паперами в банках України розроблено відповідно до основних вимог міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - стандарти).
Відповідно до Інструкції придбані цінні папери (крім цінних паперів у торговому портфелі) первісно оцінюються та відображаються в бухгалтерському обліку за справедливою вартістю, до якої додаються витрати на операції з придбання таких цінних паперів. Цінні папери у торговому портфелі первісно оцінюються за справедливою вартістю. Витрати на операції з придбання таких цінних паперів визнаються за рахунками витрат під час їх первісного визнання.
Визнання (припинення визнання) цінних паперів за стандартними процедурами відображається в бухгалтерському обліку із застосуванням методу їх визнання (припинення визнання) на дату розрахунку.
На кожну наступну після визнання дату балансу всі цінні папери, що придбані банком, оцінюються за їх справедливою вартістю, крім:
а) цінних паперів, що утримуються до погашення;
б) акцій та інших цінних паперів з нефіксованим прибутком у портфелі на продаж, справедливу вартість яких неможливо достовірно визначити;
в) інвестицій в асоційовані та дочірні компанії.
Дохід за цінними паперами у портфелях банку (крім торгового портфеля) визнається з використанням ефективної ставки відсотка. Відповідальність за використання методу ефективної ставки відсотка у процедурах оцінки цінних паперів покладається на ініціатора операцій фронт-офісу банку.

................
Перейти до повного тексту