- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
18.10.2005 N 11-311/3551-10283 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Свято-Успенська Святогірська лавра"
Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятники архітектури України", вводить в обіг 20 жовтня 2005 р. пам'ятну монету "Свято-Успенська Святогірська лавра" номіналом 10 гривень, присвячену відомій архітектурно-історичній пам'ятці (XVII-XIX ст.) - Святогірському Успенському монастирю, якому в 2004 році присвоєно статус лаври. Монастир, побудований біля підніжжя гір на правому березі річки Сіверський Донець, вперше згадується в 1624 році. Головну роль у його архітектурній композиції відіграє Миколаївська церква (XVII ст.) - найдавніший храм монастиря, основна частина якого розміщується в скелі.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - до 8000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети зображено Чудотворну ікону Божої Матері Святогірської, по обидва боки якої два ангели тримають дари - монети, хрести, підвіски тощо, вгорі півколом напис УКРАЇНА, праворуч - малий Державний Герб України, ліворуч - рік карбування монети - 2005, унизу півколом - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, а також позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети на березі річки зображено древній Святогірський Успенський монастир, розташований біля підніжжя крейдяних гір, укритих густим лісом, та вгорі півколом напис СВЯТО-УСПЕНСЬКА СВЯТОГІРСЬКА ЛАВРА.
Художник - Микола Кочубей. Скульптор - Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу | О.М.Толстой |
Перейти до повного тексту