1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
02.09.2005 N 11-311/2973-8738
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків, банкам України
та їх філіям
Про введення в обіг ювілейної монети "100-річчя з дня заснування Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова"
Національний банк України вводить в обіг 6 вересня 2005 року ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену 100-річчю від дня заснування Національного наукового центру "Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова", за роки існування якого досягнуто значних результатів у розвитку нових технологій вирощування і переробки винограду. Становлення і діяльність цього наукового закладу тісно пов'язані з іменем видатного вченого Василя Єгоровича Таїрова, який створив вітчизняну наукову школу виноградорів і виноробів.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 20 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети у центрі зображено малий Державний Герб України, під ним - рік карбування монети 2005, по колу розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДВІ ГРИВНІ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено будівлю інституту, на тлі якої ліворуч - портрет В.Є.Таїрова, над портретом між роками 1905 2005 - логотип інституту, унизу - стилізована виноградна лоза та розміщено круговий напис ІНСТИТУТ ВИНОГРАДАРСТВА І ВИНОРОБСТВА ІМЕНІ В.Є.ТАЇРОВА.
Художник і скульптор - Святослав Іваненко.
Ювілейна монета номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з
питань готівково-
грошового обігу


О.М.Толстой
Перейти до повного тексту