1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
12.08.2005 N 11-311/2728-8041
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України
Про введення в обіг пам'ятних монет "Сорочинський ярмарок"
Національний банк України вводить в обіг 17 серпня 2005 року пам'ятні монети "Сорочинський ярмарок" номіналами 20 та 5 гривень. Монети присвячені Сорочинському ярмарку - справжньому святу торгівлі, оспіваному М.В.Гоголем в одній із повістей циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки".
Монету номіналом 20 гривень виготовлено із срібла, якість - "пруф", маса в чистоті - 62,2 г, діаметр - 50,0 мм, тираж - 5 000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 60 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монет у центрі на тлі українського пейзажу зображено М.В.Гоголя та його літературного героя Рудого Панька, угорі півколом розміщено напис УКРАЇНА, під ним - малий Державний Герб України, рік карбування монети 20-05 та написи: на монеті зі срібла - 20/ ГРИВЕНЬ, позначення металу та його проби - Ag 925, маса в чистоті - 62,2; на монеті з нейзильберу - 5/ ГРИВЕНЬ. На обох монетах - логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет зображено багатофігурну композицію, характерну для сільського ярмарку XIX-XX століть, та угорі півколом розміщено напис СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК.
Художник - Микола Кочубей. Скульптори - Роман Чайковський, Володимир Атаманчук.
Пам'ятні монети номіналами 20 та 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу

О.М.Толстой
Перейти до повного тексту