- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
22.04.2005 N 11-311/1351-4136 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків, банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Скіфське золото"
Національний банк України, продовжуючи серію "Найменша золота монета", уводить в обіг 26 квітня 2005 р. пам'ятну монету "Скіфське золото" номіналом 2 гривні, присвячену надзвичайно важливому етапу в історії розвитку ювелірного мистецтва на території України - скіфському періоду (VII - III століття до н.е.). Це самобутньє ювелірне мистецтво знайшло відображення в образах тварин, які прикрашали військове спорядження, предмети культу, одяг тощо.
Монету номіналом 2 гривні виготовлено із золота 999,9 проби, якість - "спеціальний анциркулейтед", маса - 1,24 г, діаметр - 13,92 мм, тираж - до 15 000 штук. Гурт монети гладкий.
На аверсі монети в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким - рік карбування монети 2005; між намистовим колом і кантом монети - написи: УКРАЇНА (угорі), 2 ГРИВНІ (унизу), а також позначення металу, його проби - Au 999,9 (ліворуч), маса - 1,24 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети зображено золоту бляшку у вигляді рельєфної профільної фігури скіфського вершника, знайдену у 1830 році під час археологічних розкопок кургану Куль-Оба поблизу міста Керч.
Художники - Володимир Дем'яненко (аверс), Борис Груденко (реверс). Скульптори - Володимир Дем'яненко, Роман Чайковський.
Пам'ятна монета номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу | О.М.Толстой |
Перейти до повного тексту