1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
01.03.2005 N 11-111/680-1907
Територіальним управлінням
Національного банку України,
банкам України та їх
філіям
Асоціації українських
банків
Київському банківському
союзу
Про окремі норми Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні
У зв'язку із запитами, що періодично надходять від банків та підприємств щодо порядку застосування норм з регулювання обігу готівки, визначених Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320) (далі - Положення), та в доповнення до листа НБУ від 26.01.2005 N 11-111/226-703, а також прес-релізу, розміщеного в газеті "Урядовий кур'єр" N 29 від 16.02.2005 та на офіційному сайті НБУ в мережі Інтернет, направляємо для використання в роботі роз'яснення стосовно окремих норм Положення.
1. З якої дати набуло чинності Положення, і в яких офіційних засобах масової інформації воно було оприлюднено?
Положення набуло чинності з 14.02.2005. Оприлюднення Положення було здійснено в установленому порядку Міністерством юстиції України 04.02.2005 року в Офіційному віснику України (N 3, стаття 155).
2. Пунктом 6.2 Положення визначено, що банки розглядають пропозиції підприємств, на які поширюється дія цього Положення, щодо строків здавання готівки. Про які підприємства йде мова в цьому пункті документа?
Дія норм Положення поширюється на підприємства, що здійснюють готівкові операції у національній валюті.
3. Чи повинно підприємство переглянути встановлені до набуття чинності Положення загальний ліміт залишку готівки в касі підприємства та строк здавання виручки (готівки) (пункт 5.13 Положення)?
Затверджені до набрання чинності Положення строки здавання виручки (готівки) та розмір загального ліміту залишку готівки в касі підприємства є чинними без їх обов'язкового перегляду підприємствами, за умови, що такі показники відповідають вимогам Положення (зокрема п. п. 5.1, 5.4). У подальшому терміни і порядок оформлення цих показників в договорі банківського рахунку і у внутрішніх розпорядчих документах підприємства (відповідно строку здавання готівки та ліміту каси) визначається на розсуд підприємства, виходячи з необхідності дотримання вимог Положення.
У випадку, якщо ліміти залишку готівки та строки здавання виручки (готівки), затверджені до набрання чинності Положення, не відповідають вимогам Положення (були встановлені з певними відхиленнями від діючих на час затвердження вимог), то перегляд таких показників має бути проведено протягом трьох місяців з дня набуття чинності Положення. По завершенні цього строку ліміти залишку готівки в касі та строки здавання готівки, що не відповідають вимогам Положення і не переглянуті підприємствами протягом зазначеного терміну, вважаються такими, що не відповідають встановленим вимогам і до таких підприємств можуть бути вжиті заходи відповідно до законодавства України.
У той же час слід зазначити, що підприємствам, при визначенні понадлімітних залишків, доцільно враховувати також і норми, встановлені пунктом 5.10 Положення щодо здавання до банку понадлімітних залишків.

................
Перейти до повного тексту