1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
09.02.2005 N 14-011/531-1176
Начальникам територіальних
управлінь Національного
банку України
Головам правлінь банків
Операційному управлінню НБУ
Асоціації українських банків
Для керівництва та використання в роботі Національний банк України повідомляє наступне.
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних параметрів у січні 2005 року, рівень ліквідності банків та процентних ставок за залученими та розміщеними ними коштами, Правління Національного банку України зазначає, що ситуація на грошово-кредитному ринку в цьому місяці свідчить про подолання негативних проявів IV кварталу 2004 року та формування позитивних тенденцій розвитку, що відобразилося в зниженні темпів інфляції, відновленні довіри до банківської системи з боку населення, збільшенні ліквідності банків, стабільному перевищенні пропозиції іноземної валюти над попитом.
Зниження основних монетарних показників (монетарна база в січні зменшилася на 2,9 %, грошова маса - на 0,1 %) узгоджувалося з політикою Національного банку України щодо стримування інфляційних процесів (індекс споживчих цін у січні 2005 року становив 101,7 % порівняно із 102,4 % у грудні 2004 року) і було результатом насамперед зменшення готівки поза банками (на 4 %), що свідчить про поліпшення структури грошової маси (питома вага готівки поза банками в грошовій масі в січні зменшилася з 33,6 % до 32,3 %). Обсяг коррахунків банків у січні 2005 року збільшився на 4 %, або на 0,3 млрд. грн. передусім через здійснення Національним банком України інтервенцій з купівлі валюти на міжбанківському ринку, обсяг яких становив 0,7 млрд. дол. США.
Свідченням відновлення ліквідності банківської системи є те, що в січні банками було достроково повернуто 0,7 млрд. грн. із 1 млрд. грн. стабілізаційних кредитів, які були надані банкам у період виникнення напруження на грошово-кредитному ринку, а також активна участь банків в аукціонах з розміщення депозитних сертифікатів Національного банку України та незначний попит банків на кредити рефінансування.

................
Перейти до повного тексту