- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
30.11.2004 N 11-311/4178-12432 |
Операційному
і територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України та їх філіям
Про введення в обіг пам'ятної монети "Родина Острозьких"
Національний банк України, розпочинаючи серію "Славетні роди України", 1 грудня 2004 р. вводить в обіг пам'ятну монету "Родина Острозьких" номіналом 10 гривень, присвячену могутньому князівському роду Острозьких, який походить від волинської гілки Мономаховичів-Рюриковичів і упродовж століть служив сучасникам і нині слугує нащадкам символом патріотизму й любові до України. Представники цього роду були великими шанувальниками і покровителями освіти, науки і мистецтва в Україні, засновниками першої у Східній Європі вищої школи - Острозької академії (1578), при якій була побудована друкарня.
Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість - "пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети в обрамленні стилізованого орнаменту зображено ікону Дубенської Іллінської Богородиці, подаровану князем Василем-Костянтином, над якою - малий Державний Герб України та розміщено півколом написи: УКРАЇНА (угорі), ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), з боків від ікони рік карбування монети - 2004 (ліворуч), логотип Монетного двору, позначення металу, його проби - Ag 925 та вага в чистоті - 31,1 (праворуч).
На реверсі монети зображено портрети яскравих представників роду Острозьких - князів Костянтина (1460-1530), Василя-Костянтина (1526-1608) та княгині Єлизавети (Гальшки) (1575-1642), угорі півколом розміщено напис РОДИНА ОСТРОЗЬКИХ, унизу - родовий знак Острозьких, з боків від якого дати XIV ст. - XVII ст.
Художник і скульптор - Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета "Родина Острозьких" номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови | В.Л.Кротюк |
Перейти до повного тексту