- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
08.09.2004 N 14-011/3462-9104 |
Начальникам територіальних
управлінь
Національного банку України
Головам правлінь банків
ОПЕРУ НБУ
Асоціації комерційних банків
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних параметрів у січні - серпні 2004 року, рівень процентних ставок за коштами, залученими та розміщеними банками, можливий вплив використання Урядом бюджетних коштів, які накопичені на Єдиному казначейському рахунку, на стан грошово-кредитного ринку, Національний банк для керівництва та використання в практичній роботі зазначає таке.
Дефляційні тенденції в ціноутворенні на продовольчі товари, а також рестрикційні заходи, до яких вдавався впродовж останніх місяців Національний банк України (підвищення ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України та в червні - облікової ставки, посилення вимог щодо надання банкам кредитів рефінансування, проведення мобілізаційних операцій, запровадження нового порядку формування банками обов'язкових резервів), стали головним чинником уповільнення інфляційних процесів у серпні. Індекс споживчих цін у цьому місяці становив 99,9 %, а з початку року - 104,3 %. Також у другому півріччі почали уповільнюватися темпи зростання цін виробників промислової продукції. Протягом серпня вони збільшилися на 1,6 %, унаслідок чого індекс цін виробників промислової продукції за вісім місяців становить 116,2 %. Дія зовнішніх чинників впливу на ціни виробників, а саме зростання цін на метали та окремі види енергоносіїв, продовжує мати переважаючу вагу у формуванні динаміки цього індексу.
Зростання грошової маси в січні - серпні на 27,8 % було меншим, ніж в аналогічному періоді минулого року (28 %), і в цілому відповідало тим процесам, що відбувалися в реальному секторі економіки, та абсорбувалося за рахунок прискорення економічного зростання (за підсумками січня - липня 2004 року зростання реального ВВП становило 13,5 %, промислового виробництва - 14,7 %) та продовження процесу ремонетизації економіки (розрахунковий рівень монетизації збільшився до 32,8 % порівняно з 30,3 % на початок року).
................Перейти до повного тексту