1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
09.08.2004 N 14-011/3023-7968
Начальникам територіальних
управлінь НБУ,
ОПЕРу НБУ
Асоціації комерційних банків
Головам правлінь банків
Динаміка макроекономічних і монетарних параметрів у січні-липні 2004 року
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних параметрів у січні-липні 2004 року, рівень процентних ставок за коштами, залученими та розміщеними банками, можливий вплив використання Урядом бюджетних коштів, які накопичені на Єдиному казначейському рахунку, на стан грошово-кредитного ринку, Національний банк для керівництва та використання в практичній роботі зазначає таке. Рестрикційні заходи, до яких вдався Національний банк України упродовж останніх місяців (підвищення ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України та у червні - облікової ставки, посилення вимог щодо надання банкам кредитів рефінансування, проведення мобілізаційних операцій, запровадження нового порядку формування банками обов'язкових резервів), позитивно вплинули на стан грошово-кредитного ринку. Зростання грошової маси в січні-липні на 23,2 % у цілому було адекватним тим процесам, що відбувалися в реальному секторі економіки, і абсорбувалося за рахунок прискорення економічного зростання (за підсумками січня - травня зростання реального ВВП становило 12,7 %, промислового виробництва - 15,9 %) та продовження процесу ремонетизації економіки (розрахунковий рівень монетизації збільшився до 32,4 % порівняно з 30,3 % на початок року).
Темпи зростання грошової маси були меншими, ніж в аналогічному періоді минулого року (24,5 %). Крім того, у липні темп її збільшення (на 2,8 %) був значно меншим, ніж у червні (на 4,1 %), що зумовило уповільнення інфляційних процесів. індекс споживчих цін у липні становив 100,0 % (у червні - 100,7 %), з початку року - 104,4 %. Індекс цін виробників промислової продукції у липні становив 100,1 % (у червні - 101,5 %), з початку року 114,4 %.
Не дивлячись на значний рівень ліквідності банків, вартість залучених ними коштів лишається на досить високому рівні, який не відповідає реальній ціні ресурсів з огляду на наявну позитивну динаміку макроекономічних та монетарних показників, а також ресурсної бази банків.

................
Перейти до повного тексту