1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
12.07.2004 N 14-011/2646-6978
Начальникам територіальних
управлінь
Національного банку України
Головам Правлінь банків
ОПЕРу НБУ
Асоціації комерційних банків
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних параметрів у і півріччі 2004 року, Національний банк для керівництва та використання в практичній роботі зазначає таке.
Підвищення у червні облікової ставки Національного банку України до 7.5% річних разом із вжиттям інших рестрикційних заходів (підвищення ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України, посилення вимог щодо надання банкам кредитів рефінансування) позитивно вплинуло на стан грошово-кредитного ринку. Зростання грошової маси в і півріччі на 19,9% у цілому було адекватним тим процесам, що відбувалися в реальному секторі економіки, і абсорбувалося за рахунок прискорення економічного зростання (за підсумками січня - травня зростання реального ВВП становило 11,3%, промислового виробництва - 16,9%) та продовження процесу ремонетизації економіки (розрахунковий рівень монетизації збільшився до 33,7% порівняно з 30,3% на початок року). Деяке прискорення зростання грошової маси в червні (на 4,1%) є наслідком збільшення попиту на гроші, у т.ч. через активізацію приватизаційних процесів, і не мало негативного впливу на розвиток економіки та інфляційні процеси.
Індекс споживчих цін за і півріччя 2004 року становив 104,4% (у т.ч. у червні 2004 р. - 100,7%). За останні п'ять років інфляція в цьому періоді була нижчою лише в 2002 році, для якого характерні дефляційні тенденції. Таке зростання перебуває у прогнозованому руслі і переважно зумовлено немонетарними чинниками (незбалансованість розвитку окремих ринків продовольчої продукції, зростання вартості імпорту деяких видів енергоносіїв).

................
Перейти до повного тексту