- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
21.06.2004 N 11-311/2076-6150 |
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України,
Про введення в обіг пам'ятної монети "Золоті ворота"
Національний банк України уводить в обіг 29 червня 2004 р. пам'ятну монету "Золоті ворота" номіналом 100 гривень, присвячену унікальній фортифікаційній споруді - головній брамі Києва, яка була збудована за часів князя Ярослава Мудрого і завершувалася Благовіщенською церквою.
Золоті ворота: уже сама назва, яка збереглася з глибокої давнини, привертає увагу. У давні часи вона підкреслювала їх особливе значення, перше місце серед інших оборонних споруд міста. Літописець Нестор у статті 1037 р. занотував: "Заклав Ярослав місто велике, в якого нині Золоті ворота, заснував і церкву святої Софії, митрополію, і далі церкву святої Богородиці Благовіщення на Золотих воротах".
Монету номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, якість - "пруф", маса у чистоті - 31,1 г, діаметр - 32,0 мм, тираж - 2000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.
На аверсі монети угорі півколом розміщено напис УКРАЇНА, на тлі давньоруського символу сонця зображено малий Державний Герб України, під яким у два рядки - номінал - 100 ГРИВЕНЬ, з обох боків - стилізовані журавлі (з київських браслетів), унизу - стилізована орнаментальна смуга, під якою рік карбування монети 2004; а також позначається метал, його проба - Au 900, маса металу в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено стилізовану під мініатюру з літопису сцену - вершники наближаються до брами, угорі праворуч півколом розміщено стилізований напис ЗОЛОТІ ВОРОТА, унизу під стилізованою орнаментальною смугою - 1037 - дата спорудження.
Художник і скульптор - Святослав Іваненко.
Пам'ятна монета номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
В.о. заступника Голови | В.В.Пасічник |
Перейти до повного тексту