- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
11.05.2004 N 11-311/1570-4614 |
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України
Про введення в обіг ювілейної монети "50 років членства України в ЮНЕСКО"
Національний банк України вводить в обіг 12 травня 2004 р. ювілейну монету "50 років членства України в ЮНЕСКО" номіналом 5 гривень. Україна є членом ЮНЕСКО (Організації Об'єднаних Націй з питань науки і культури) з 12 травня 1954 року, а з 1962 року в Парижі функціонує Постійне представництво України при ЮНЕСКО. Головне завдання ЮНЕСКО полягає в тому, щоб сприяти зміцненню миру і безпеки шляхом розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки і культури. За період членства в ЮНЕСКО Україна була ініціатором багатьох міжнародних програм та проектів.
Монету відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло - мельхіор, внутрішнє - нордік (CuAl5Zn5Sn1), якість - звичайна, діаметр - 28,0 мм, маса - 9,4 г, тираж - 50 000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.
На аверсі монети розміщено: у внутрішньому колі на тлі стилізованого орнаменту малий Державний Герб України, над яким - рік карбування монети 2004; у зовнішньому - написи: / УКРАЇНА 5 ГРИВЕНЬ / та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети у внутрішньому колі на тлі стилізованого орнаменту зображено логотип з написом UNESCO; у зовнішньому - розміщено написи: / 50 РОКІВ УКРАЇНИ В ЮНЕСКО / 50 YEARS OF UKRAINE IN UNESCO.
Художник і скульптор - Володимир Іваненко.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови | В.Л.Кротюк |
Перейти до повного тексту