- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
23.03.2004 N 11-311/970-2730 |
Операційному і
територіальним Управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
банкам України
Про введення в обіг ювілейної монети "2500 років Балаклаві"
Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 24 березня 2004 р. ювілейну монету "2500 років Балаклаві" номіналом 5 гривень, присвячену цьому стародавньому місту, одному з районів Севастополя. На місці нинішньої Балаклави за свідченнями Страбона, Плінія Старшого та інших античних авторів знаходилось поселення племені таврів - Палакіон (VII-VI ст. до н. е.), близько IV ст. до н. е. ним заволоділи греки, у V ст. н. е. - візантійці. Бухта, надійно прихована від моря високими скелями, постійно привертала увагу - у 1357 році місто завоювали генуезці, збудувавши фортецю Чимбало, у 1457 році захопили турки, і з цього часу місто зветься Балаклава (місто риб).
Монету виготовлено з нейзильберу, якість - звичайна, маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30 000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монети зображено давньогрецькі торговельні судна, між ними у центрі - малий Державний Герб України, під яким розміщено напис у два рядки 5 ГРИВЕНЬ в оточенні орнаментальної композиції з листя аканта та виноградної лози, крім того - логотип Монетного двору Національного банку України. Угорі розміщено напис УКРАЇНА, під ним рік карбування монети - 2004.
На реверсі у верхній частині монетного поля зображено Балаклавську бухту, праворуч - парусники, ліворуч - герб міста Балаклави; у нижній частині монетного поля - колона і два якорі, що знайдені під час археологічних розкопок, угорі півколом розміщено напис 2500 РОКІВ БАЛАКЛАВІ.
Художник - Борис Груденко. Скульптор - Святослав Іваненко.
Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови | В.Л.Кротюк |
Перейти до повного тексту