- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
N 12-111/1245-5287 від 09.09.96
м.Київ
У зв'язку із запитами щодо переоцінки окремих видів цінних паперів у гривні повідомляємо таке:
1. Цінні папери колишнього СРСР, які за дорученням клієнтів зберігаються в установах банків (облігації державної позики 1982 р., казначейські зобов'язання та інші) слід обліковувати за відповідними позабалансовими рахунками в умовній оцінці 1 гривня.
2. Цінні папери колишнього СРСР, які є у населення, переоцінці не підлягають. Після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідних рішень щодо компенсації втрат від їх знецінення такі цінні папери будуть погашатися у встановленому порядку.
3. Переоцінка цінних паперів, приватизаційних майнових та компенсаційних сертифікатів, здійснюється згідно з Інструкцією про переоцінку цінних паперів Міністерства фінансів України від 28.08.96 р.
N 177.
Згідно з п.1.1 цієї Інструкції перерахуванню підлягають вартісні показники статей балансу, що не зобов'язує виражати номінальну вартість цінних паперів у новій валюті. Рішення про обмін цінних паперів, виражених у карбованцях, на нові приймає емітент (п.2 Інструкції).
Таким чином, приватизаційні майнові та компенсаційні сертифікати обертаються на ринку у номіналі, вираженому в карбованцях, а їх вартісні показники - у гривні. При цьому платіжні документи складаються тільки у гривнях, а відповідні реєстри - у карбованцях та гривнях з дотриманням співвідношення 100000:1.
Враховуючи це, уточнюється п.14 Інструкції "Про порядок перерахування статей балансів банків та обліку операцій в установах банків у зв'язку з обміном карбованців на гривні", затвердженої постановою Правління НБУ від 22.08.96 р.
N 219. Дозволяється не вносити відмітки про переоцінку на бланках цінних паперів, випущених в обіг різними емітентами.
Перший заступник
Голови правління НБУ В.С.Стельмах
"Урядовий кур'єр", N 173-174/96
Перейти до повного тексту