- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
15.10.2003 N 11-113/2377-7578 |
Депутату Харківської міської
ради
Щодо роз'яснень з окремих питань з регулювання обігу готівки
Національний банк України розглянув лист депутата Харківської міської ради (виборчий округ N 9) Хяннікяйнен О.І. щодо роз'яснень з окремих питань з регулювання обігу готівки і повідомляє.
1. Відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 19.02.2001
N 72 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2001 за N 237/5428 (із змінами), сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) через їх каси, каси банків, інших фінансових установ, які надають послуги з переказу грошей, та підприємств поштового зв'язку не повинна перевищувати 10 тис. грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.
Обмеження стосуються також розрахунків готівкою підприємств в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними картками.
Враховуючи, що згідно з Законом України від 05.04.2001
N 2346-III "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" (стаття 1.27) платіжна картка використовується, зокрема, для ініціювання переказу грошей з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування грошей зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, тобто для безготівкових розрахунків, то вказані вище обмеження на такі розрахунки не поширюються.
2. Стосовно порядку повернення залишку готівкових коштів, невикористаних під час закордонного відрядження, то працівник після повернення із закордонного відрядження у відповідності з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98
N 59 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 10.06.99
N 146), зобов'язаний протягом трьох робочих днів подати авансовий звіт про витрачені у відрядженні кошти. При цьому залишок коштів понад суму, використану згідно з авансовим звітом, підлягає поверненню працівником до каси підприємства в тій валюті, в якій було видано аванс, але не пізніше трьох робочих днів після повернення з відрядження.
................Перейти до повного тексту