1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
22.12.2003 N 11-311/3046-9639
Операційному і
територіальним управлінням
Національного банку України,
Центральному сховищу,
Асоціації українських
банків,
Банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Бандура"
Національний банк України, започатковуючи нову серію "Народні музичні інструменти", вводить в обіг 23 грудня 2003 р. пам'ятну монету "Бандура" номіналом 5 гривень, присвячену українському народному струнно-щипковому музичному інструменту. Бандура - це один з найпоширеніших українських народних інструментів і відома з XV ст. З 20-х років XX ст. мистецтво гри на бандурі переживає період відродження.
Монету відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло - мельхіор, внутрішнє - нордік (CuAl5Zn5Sn1), якість - звичайна, діаметр - 28,0 мм, маса - 9,4 г, тираж - 30 000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.
На рельєфній поверхні поля аверсу, яка символічно відтворює струни бандури, у вигляді стилізованого барокового орнаменту передана українська пісня. Угорі розміщено малий Державний Герб України, стилізовані написи під козацький шрифт УКРАЇНА, унизу - рік карбування монети 2003, 5 ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено бандуру, по колу - бароковий орнамент і стилізований під козацький шрифт напис БАНДУРА.
Художники - Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор - Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови В.Л.Кротюк
Перейти до повного тексту