- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 157 від 5.07.94 м. Київ |
Голові Правління
Республіканського банку
Криму
Начальникам регіональних
управлінь Комерційні банки
( Положення втратило чинність на підставі Постанови Нацбанку
N 12 від 22.01.96 )
Порядок передачі заборгованості за позичками, наданими за рахунок кредитів Національного банку України сільськогосподарським товаровиробникам, підприємствам переробної та комбікормової промисловості, на покупців їх продукції
На виконання Указу Президента України від 2.06.94 N 270/94 "Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років" та Постанови Верховної Ради України від 17.06.94 N 59/94-ВР "Про подолання кризового стану в агропромисловому комплексі" Національний банк України направляє для використання в практичній діяльності Порядок передачі заборгованості за позичками, наданими за рахунок кредитів Національного банку України сільськогосподарським товаровиробникам, підприємствам переробної та комбікормової промисловості, на покупців їх продукції та акт звірки заборгованості.
Перший заступник голови Правління | В. С. Стельмах |
( Положення втратило чинність на підставі Постанови Нацбанку
N 12 від 22.01.96 )
до п.5 Указу Президента
України від 2.06.94
N 270/94
Порядок передачі заборгованості за позичками, наданими за рахунок кредитів Національного банку України сільськогосподарським товаровиробникам, підприємствам переробної та комбікормової промисловості, на покупців їх продукції
З метою ефективного використання кредитів Національного банку України для здійснення розрахунків з постачальниками продукії встановлюється слідуючий порядок передачі заборгованості за позичками, наданими за рахунок кредитів Національного банку України.
1. Сільськогосподарські підприємства та підприємства переробної промисловості, які раніше реалізовували або реалізують свою продукцію, складають акт звірки взаємної заборгованості з її покупцями станом на 1 липня 1994 року, узгоджений з банками покупця і постачальника. Акти звірки складаються на підставі документів, які підтверджують факт відгрузки продукції та відправки відповідних документів для оплати в банк покупця.
2. Установи банку постачальника на підставі актів звірки заборгованості не пізніше 15 липня 1994 року повідомляють дирекціям (або обласним управлінням) по підпорядкованості назву постачальника, покупця і банку, якому буде передана заборгованість та суму заборгованості.
Дирекції (обласні управління) надають зведену інформацію головним банкам (банку "Україна", Промінвестбанку та Укрсоцбанку) до 18 липня 1994 року, а саме: назву постачальника і покупця та банків, що їх обслуговують, і суму заборгованості, що підлягає передачі за реалізовану продукцію.
Головні банки узагальнюють зведену інформацію про передачу заборгованості за рахунок кредитів Національного банку на банки інших систем, узгоджують її між собою і повідомляють Національному банку України дані про суму заборгованості, яка підлягає передачі в розрізі областей та банків.
3. Аналогічна робота проводиться в установах банків, що обслуговують покупців, які зобов'язані прийняти заборгованість від банків постачальників за реалізовану продукцію і повідомити Національний банк України про суму заборгованості в розрізі областей, яка буде прийнята від банків інших систем.
4. Національний банк України, який отримав інформацію від головних банків про прийом-передачу заборгованості за реалізовану покупцям продукцію, не пізніше 22 липня 1994 року повідомляє їх про одночасне здійснення ними бухгалтерських операцій про віддебетування заборгованості на банк покупця та передачу вивільнених кредитів Національному банку України.
5. Передача заборгованості здійснюється головними банками. З цією метою підпорядковані їм установи банків віддебетовують заборгованість з одночасною передачею вивільнених кредитних ресурсів безпосередньо головним банкам. Головні банки перераховують Національному банку України вивільнені кредитні ресурси, а заборгованість на суму, погоджену з банком покупця, відповідним банкам.
6. На суму переданої заборгованості та повернутих кредитних ресурсів головним банком постачальників продукції Національний банк України заключає договір з головним банком, який приймає заборгованість, про надання йому кредитів на суму одержаної заборгованості на тих же умовах на яких надавався кредит банку постачальника або на інших умовах, визначених Національним банком України.
Передача заборгованості та кредитів Національного банку України здійснюється тільки головними банками, що являються юридичними особами, тобто банком "Україна", Промінвестбанком, Укрсоцбанком, а окремими комерційними банками, що також являються юридичними особами, тільки за участю регіональних управлінь Національного банку України на вказаних вище умовах.
7. Передача заборгованості по кредитах, наданих постачальнику комерційними банками за рахунок ресурсів, мобілізованих ними самостійно, здійснюється за погодженням з банком покупця, який приймає заборгованість.
8. Механізм та умови передачі заборгованості між установами банків однієї системи визначається головними банками самостійно.
Національний банк України Погоджено з: Банком "Україна" Промінвестбанком Укрсоцбанком | В. С. Стельмах А. М. Коваль В. О. Бондарь М. І. Нос |
................Перейти до повного тексту