- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Д О Г О В І Р
від 24.04.97 р.
м.Київ
Договір
про співробітництво та координацію дій між Українським союзом промисловців і підприємців та Національним банком України
Український союз промисловців і підприємців (далі - УСПП) в особі Президента А.К.Кінаха, з однієї сторони, і Національний банк України в особі Голови Правління В.А.Ющенка (далі - Національний банк), з другої сторони, виходячи із необхідності поєднання зусиль по подоланню платіжної кризи, впровадженню вексельного обігу та виробленню узгоджених механізмів фінансово-кредитної підтримки ефективно працюючих товаровиробників, практичному започаткуванню злиття промислового потенціалу та банківського капіталу, домовились про таке:
Стаття 1. Розглядати співробітництво сторін як дійовий інструмент реалізації курсу Президента України на залучення інвестицій, структурну перебудову економіки, підтримку вітчизняних товаровиробників, зміцнення фінансово-кредитної системи та розв'язання кризи платежів.
Стаття 2. Сторони виходять із того, що політика Національного банку по зміцненню фінансово-банківської системи та позиція УСПП щодо підтримки вітчизняних товаровиробників є необхідними складовими елементами подолання системної економічної кризи, подальшого просування України шляхом глибоких структурно-економічних перетворень та забезпечення стабільності національної валюти.
Стаття 3. Зважаючи на вищезазначене, сторони будуть співробітничати з питань підтримки вітчизняних виробників та поліпшення інвестиційного клімату в Україні, а саме: - УСПП своїми діями буде сприяти вирішенню проблеми поповнення обігових коштів підприємств через ефективне управління економічними та виробничими процесами (відмова від бартерних операцій, повернення підриємствами-експортерами валютної виручки, яка осіла в іноземних банках, і таке інше); - Національний банк через механізми підтримання відповідної ліквідності комерційних банків буде орієнтувати їх діяльність на направлення ними мобілізованих кредитних ресурсів на кредитну підтримку вітчизняних підприємств, які мають ефективні програми виходу із кризового стану, здійснюють перепрофілювання і переорієнтацію виробництва на випуск конкурентоспроможної продукції і збільшення експортного потенціалу.
Стаття 4. Для практичної реалізації цього договору, координації дій та погодження позицій у формах і методах впровадження вексельного обігу та кредитно-фінансової підтримки вітчизняних товаровиробників сторони створюють спільну, постійно діючу координаційну робочу групу.
................Перейти до повного тексту