- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент пруденційного нагляду
Управління інспектування банків
N 43-312/3782-9793 від 14.12.99 м.Київ |
Головам Правлінь
Державного спеціалізованого
комерційного ощадного банку України,
Акціонерного комерційного
агропромислового банку "Україна",
Українського акціонерного комерційного
промислово-інвестиційного банку
"Промінвестбанк",
Державного експортно-імпортного
банку України "Укрексімбанк",
Акціонерно-комерційного банку
соціального розвитку "Укрсоцбанк",
Акціонерного поштово-пенсійного
банку "Аваль",
Комерційного банку "Приватбанк",
Всіх комерційних банків
Копія: Кримському республіканському,
територіальним
та по м.Києву і Київській області
управлінням НБУ
Про готовність до 2000 року
Нагадуємо, що до настання 2000 року залишилось менше місяця. Протягом 1999 року банки повинні були провести серйозну та кропітку роботу по вирішенню "Проблеми 2000 року". Національним банком України були поставлені відповідні вимоги до банків. Основними заходами, що мали провести банки щодо вирішення даної проблеми, є наступні:
- Створення робочої групи по вирішенню "проблеми 2000 року".
- Проведення суцільної інвентаризації технічного та програмного забезпечення з метою визначення його придатності до роботи у 2000 році та розподілу за групами у відповідності до його важливості.
- Отримання підтверджень від постачальників/розробників програмного та технічного забезпечення щодо готовності цього забезпечення до адекватної роботи у 2000 році.
- Визначення програмного та технічного забезпечення, яке має критичну важливість.
- Визначення важливого програмного та технічного забезпечення, яке обслуговує забезпечення критичної важливості, чи має на нього певний вплив.
- Проведення тестування повного комплексного всеохоплюючого тестування програмного та технічного забезпечення з метою визначення його придатності до адекватної роботи у 2000 році.
- У разі необхідності - визначення окремого кошторису та виділення відповідних коштів для проведення можифікацій та замін непридатного програмного та технічного забезпечення.
- Проведення модифікації чи заміни програмного та технічного забезпечення, що не придатне до роботи у 2000 році чи працює неадекватно.
- Проведення кінцевого повного комплексного всеохоплюючого тестування програмного та технічного забезпечення після проведення всіх модифікацій та замін з метою визначення його придатності до адекватної роботи у 2000 році.
- Забезпечення банку альтернативними джерелами енергії (бажано власним генератором).
- Проведення роботи з клієнтами (не лише з позичальниками) та партнерами банку з метою визначення їх залежності від адекватної роботи інформаційних систем, оцінки стану їх готовності до роботи у 2000 році та вжиття ними заходів для захисту від ризиків негативного впливу зовнішнього середовища, пов'язаних з "Проблемою 2000 року".
- Розроблення та впровадження прогами захисту від ризиків, що може спричинити "Проблема 2000 року" (у тому числі кредитний ризик, ризик ліквідності, втрати капіталу, операційний ризик, інформаційний ризик, управлінський ризик тощо).
- Розроблення та впровадження плану дій на випадок непередбачених обставин, який стосується не лише IT-систем, а й всього внутрішнього та зовнішнього середовища.
- Ввести мораторій на модифікацію та заміну програмного забезпечення з грудня 1999 року.
- Проведення внутрішнього та зовнішнього аудиту з метою оцінки якості та ефективності вжитих заходів щодо вирішення "Проблеми 2000 року".
- Створення резервних копій бази даних банку на магнітних носіях та максимальна роздруковка цієї бази на парері станом на останній день року.
Національний банк України пропонує керівництву банків наступні заходи, спрямовані на захист інтересів не лише клієнтів, а й працівників банків:
- Рекомендувати клієнтам банку провести виплату заробітної плати та інших виплат, що мають бути проведені за результатами діяльності за грудень 1999 року та за рік вцілому, за 1-2 тижні до кінця року.
................Перейти до повного тексту