- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/887 від 22.12.2000
м.Київ
Кримському республіканському,
Операційному,
Головному управлінню по м.Києву і
Київській області, територіальним
управлінням НБУ,
Центральному сховищу,
АКАПБ "Україна",
Промінвестбанку,
Ощадному банку України,
Укрексімбанку,
Асоціації українських банків,
комерційним банкам України
Про введення в обіг пам'ятної монети "Ольвія"
Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки давніх культур України", 26 грудня 2000 р. ввів у обіг пам'ятну монету "Ольвія" номіналом 20 гривень, присвячену одному з найзначніших центрів античної матеріальної і духовної культури Північного та Північно-Західного Причорномор'я - місту-державі Ольвії, яке було засноване на початку VI ст. до н.е. у Нижньому Побужжі (тепер городище поблизу с.Парутіно Миколаївської обл.) і проіснувало близько 1000 років. Місто мало своєрідне монетне виробництво та випускало мідних литих дельфінчиків та стрілки як грошові знаки.
Монету номіналом 20 гривень відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет із дорогоцінних металів. Загальна вага монети - 14,7 г. Метал вставки - Au 916, вага у чистоті - 5,74 г; метал кільця - Ag 925, вага в чистоті - 7,8 г. Діаметр монети - 31,0 мм, тираж - 3000 штук. Гурт - секторальне рифлення.
На лицьовому боці монети (аверс) у внутрішньому колі в центрі на тлі житнього колосся зображено символічне колесо історії, на якому сидить сокіл, поступово видозмінюваний у тризуб, а внизу - змія, угорі ліворуч розміщено малий Державний Герб України; у зовнішньому колі зображено гончара - ліворуч та жінку з дітьми на тлі грецької колони - праворуч, логотип Монетного двору і написи: УКРАЇНА/2000/20/ГРИВЕНЬ.
На зворотному боці монети (реверс) у внутрішньому колі зображено ольвійську монету; у зовнішньому колі - орнамент та сюжети вазового розпису, що характерні для того часу, та напис: ОЛЬВІЯ.
Художник і скульптор - Роман Чайковський.
Пам'ятна монета "Ольвія" номіналом 20 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови Я.Ф.Солтис
Перейти до повного тексту