1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент пруденційного нагляду
N 43-111/3946 від 20.09.2000
м.Київ
Кримському республіканському
управлінню,
Управлінню по м.Києву і
Київській області,
Територіальним управлінням,
ОПЕРУ НБУ
Комерційним банкам,
Асоціації українських банків
Щодо заповнення форм статистичної звітності N 604 та N 691
Надаємо роз'яснення щодо заповнення форми статистичної звітності N 604 "Розрахунок резерву на відшкодування можливих втрат за кредитними операціями комерційних банків".
Колонка 13 "Розрахункова сума резерву за встановленим графіком" заповнюється тими банками, які формують резерви за графіком, затвердженим рішенням Комісії Національного банку України або постановою Правління Національного банку. Графік складається з помісячною розбивкою та фіксуванням суми недорезервування на відповідну дату.
Розподіл за категоріями кредитів за ступенем ризику загальної суми резерву, що встановлена за графіком на відповідну дату, не здійснюється. Тобто, у колонці 13 заповнюється рядок "Усього" на загальну суму резерву, що встановлена за графіком на відповідну дату.
У випадку, коли заповнюється колонка 13, до розрахунку нормативу капіталу (Н1) враховуються дані строки "Усього" колонки 16; в іншому випадку (якщо колонка 13 не заповнюється) враховуються дані строки "Усього" колонки 15.
Якщо у формі не заповнюється колонка 13, то не заповнюється і колонка 16.
Відповідно до п.1.5 Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків формування резерву не здійснюється за операціями фінансового лізингу, об'єктом якого є нерухоме майно. Тому, заборгованість суб'єктів господарської діяльності за нерухомим майном, наданим у фінансовий лізинг, відображається в колонці 9 та зменшує заборгованість, що береться до розрахунку резерву.
Форма статистичної звітності N 691 "Розрахунок резерву на відшкодування можливих збитків від операцій з цінними паперами" подається комерційними банками юридичними особами до відповідних територіальних управлінь Національного банку України на консолідованій основі.
Зобов'язуємо комерційні банки, які за станом на 01.09.2000 подали недостовірну звітність за формою N 604 (ф.30) (щодо розрахункової суми резерву), терміново (до 21.09.2000) надати відкориговану інформацію згідно встановленого порядку.
Директор Департаменту пруденційного нагляду В.О.Зінченко
Перейти до повного тексту