1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/753-8842 від 30.11.98
м.Київ
Кримському республіканському,
Головному, обласним, по м.Києву
і Київській області управлінням,
ОПЕРУ НБУ,
Центральному сховищу,
банку "Україна",
АК Промінвестбанку України,
Ощадному банку України,
Експортно-імпортному банку України,
Асоціації українських банків,
комерційним банкам України
Про випуск пам'ятної монети "Михайлівський Золотоверхий собор"
Національний банк України 1 грудня 1998 року, продовжуючи серію "Духовні скарби України", випускає в обіг пам'ятну монету номінальною вартістю 10 гривень, присвячену відродженню Михайлівського Золотоверхого собору - історико-архітектурного пам'ятника Руси-України XII-XVIII ст.
Монета виготовлена із срібла 925 проби якості "пруф", вага дорогоцінного металу у чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 10000 штук.
Гурт монети - рифлений.
На лицьовому боці монети (аверсі) в обрамленні рослинного орнаменту соборної мозаїки "Євхаристія" розміщені зображення малого Державного герба України і написи у чотири рядки: УКРАЇНА, 10 ГРИВЕНЬ, 1998 та позначення, проба і вага дорогоцінного металу у чистоті.
На зворотному боці монети (реверсі) на тлі зображення Михайлівського Золотоверхого собору розміщені силуети дванадцяти апостолів символічної сцени причастя мозаїки "Євхаристія". На монеті розташовано напис: МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ СОБОР XII СТ.
Автори дизайну монети - Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, Віталій Козаченко.
Скульптор - Роман Чайковський.
Пам'ятна монета "Михайлівський Золотоверхий собор" номінальною вартістю 10 гривень є дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Монети реалізуються в Україні і за кордоном за колекційною ціною.
Заступник Голови Правління НБУ В.П.Терпило
Перейти до повного тексту