1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/685-7797 від 28.10.98
м.Київ
Кримському республіканському,
Головному, обласним,
по м.Києву і Київській області
управлінням,
ОПЕРУ НБУ,
Центральному сховищу,
банку "Україна",
АК Промінвестбанку України,
Ощадному банку України,
Експортно-імпортному банку України
Асоціації українських банків,
комерційним банкам України
Про випуск ювілейної монети "Енеїда"
Національний банк України 28 жовтня 1998 року, продовжуючи серію "Духовні скарби України", випускає в обіг ювілейну монету "Енеїда" номіналом 100 гривень, присвячену 200-річчю першого видання "Енеїди" - поеми основоположника нової української літератури Івана Петровича Котляревського (1769-1838).
Ювілейна монета виготовлена із золота 900 проби в якості "пруф", вага дорогоцінного металу у чистоті - 15,55 г, діаметр - 25 мм, тираж - 2000 штук. Гурт - гладкий.
На лицьовому боці монети (аверсі) зображено малий Державний герб України в оточенні античних і козацьких атрибутів: дві ліри, шолом, шабля, куманець та сагайдак із стрілами. На монеті розміщені написи: УКРАЇНА і 1998 (угорі) та 100 ГРИВЕНЬ (унизу в два рядки), а також позначення - "Au", проба - "900" і вага дорогоцінного металу у чистоті - "15,55".
На зворотному боці монети (реверсі) представлена композиція, що складається із гротескового зображення героїв поеми на тлі українського краєвиду: Еней і Дідона стоять обабіч центральної фігури козака-бандуриста. На монеті розміщені написи: "ЕНЕЇДА" (угорі) та І.КОТЛЯРЕВСЬКОГО і 200 РОКІВ (унизу в три рядки).
Автор дизайну монети та гіпсової моделі - скульптор Роман Чайковський.
Ювілейна монета "Енеїда" номіналом 100 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Монети реалізуються в Україні і за кордоном за колекційною ціною.
Заступник Голови Правління НБУ В.П.Терпило
Перейти до повного тексту