1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
N 11-311/401-4410 від 23.06.98
м.Київ
Кримському республіканському,
управлінню з обслуговування
великих банків, обласним, по м.Києву
і Київській області управлінням,
ОПЕРУ Національного банку України,
Центральному сховищу,
Банку "Україна" АК,
Промінвестбанку,
Ощадному банку України,
Експортно-імпортному банку України,
Асоціації українських банків,
Комерційним банкам України
Про випуск ювілейної монети "Визвольна війна середини XVII століття"
Національний банк України 25 червня 1998 року, продовжуючи серію "Герої козацької доби", випускає в обіг ювілейну монету номіналом 20 гривень, присвячену 350-річчю початку Визвольної війни українського народу середини XVII століття за незалежність і створення національної держави.
Монета номіналом 20 гривень виготовлена із срібла 925 проби в якості "пруф", вага у чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 10000 штук. Гурт рифлений.
На лицьовому боці монети (аверсі) у намистовому колі зображена загальна для серії композиція, що втілює національну ідею Соборної України: обабіч малого Державного герба України розташовані гербові фігури Архістратига Михаїла і коронованого лева - гербів міст Києва і Львова. Навколо композиції розміщені стилізовані написи, розділені зображеннями грифонів у барокковому орнаменті: УКРАЇНА і 1998 (угорі), 20 ГРИВЕНЬ (унизу в два рядки) та позначення, проба і вага металу.
На зворотному боці монети (реверсі) у намистовому колі на тлі піскового годинника - символу спадковості часів - зображено двобій між запорозьким козаком і польським крилатим рейтаром. Обабіч батальної сцени розташовані фігури вершників - керманича національно-визвольного руху гетьмана Богдана Хмельницького та співця героїчних походів козака-бандуриста. Навколо композиції розміщено стилізований напис: ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА СЕРЕДИНИ XVII СТ.
Художник - Олександр Івахненко.
Скульптори - Анджей Новаковськи (аверс),
Роман Чайковський (реверс).
Ювілейна монета номіналом 20 гривень Визвольна війна середини XVII століття" дійсним платіжним засобом України і обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Монета реалізується в Україні і за кордоном за колекційною ціною.
Заступник Голови Правління В.П.Терпило
Перейти до повного тексту